گفته می‌شود که کمپانی اپل سرانجام تلاش می‌کند تا ناچ را در پنل نمایش گوشی جدید آیفون خود کوچک‌تر طراحی کند. ماه گذشته در همین راستا تصویری منتسب به محافظ نمایش گوشی جدید آیفون ۱۳ منتشر شد که جزئیات ناچ باز طراحی شده را هم نشان می‌داد. حالا هم خبرگزاری DigiTimes گزارش کرده است که کمپانی اپل در نظر دارد تراشه‌هایی VCSEL مخصوص اسکن سه بعدی چهره را در گوشی‌های ۲۰۲۱ خود در ابعادی ۴۰ تا ۵۰ درصد کوچک‌تر از گوشی‌های نسل قبلی به کار گیرد. به زبان ساده، اندازه سیستم تشخیص چهره در گوشی جدید آیفون ۱۳ نصف سیستم تعبیه شده در گوشی آیفون ۱۲ است.

این گزارش همچنین ادامه داده است که در نتیجه کاهش ابعاد سیستم داخلی تشخیص چهره، اپل می‌تواند ابعاد کلی ناچ را هم در نمایشگر گوشی جدید خود کاهش دهد. همین سیستم کوچک پردازش سه بعدی در آیپدهای آینده هم در قابلیت Face ID به کار گرفته می‌شود. اپل در ادامه کاهش ابعاد ناچ در نمایشگر گوشی‌های جدید خود می‌تواند بریدگی‌های مربوط به بلندگو را به بخش بالاتر از ناچ و لبه دستگاه منتقل کند.

بر اساس آخرین شایعه‌ها و خبرها، خانواده گوشی جدید آیفون ۱۳ با ماژول دوربین بزرگتر و ضخامت بیشتر عرضه می‌شود. انتظار می‌رود که دو نسخه پرو یعنی آیفون ۱۳ پرو و همچنین آیفون ۱۳ پرو مکس به نمایشگر LTPO AMOLED مجهز شوند . از نرخ تازه سازی چشمگیر ۱۲۰ هرتزی هم برای اولین بار در تاریخ گوشی‌های ساخت کمپانی اپل پشتیبانی کنند. علاوه بر این‌ها در چهار مدل گوشی جدید آیفون ۱۳ انتظار بهبود در لنزها و نرم افزار دوربین و همچنین تعبیه تراشه A15 Bionic داریم.