گوشی جدید آیفون ۱۳ کمپانی اپل تا حداقل پیش از ماه سپتامبر معرفی نمی‌شود. در ماه‌های اخیر شاهد انتشار پیش بینی‌های متعدد درباره این سری جدید بودیم و همچنین چند مجوز رسمی هم برای آن منتشر شده است. علاوه بر مجوز EEC روسی که در خبری دیگر به آن پرداختیم، همچنین مجوز چینی ۳C با افشای برخی مشخصات برای این گوشی جدید صادر شده است. در اطلاعات این مجوز مشخصا به افزایش ظرفیت باتری‌ها اشاره شده است.

با توجه به مجوز ۳C گوشی جدید آیفون ۱۳ پرومکس به باتری ۴۳۵۲ میلی آمپرساعتی مجهز می‌شود که حدودا ۷۰۰ میلی آمپر ساعت بیشتر از باتری ۳۶۸۷ میلی آمپر ساعتی تعبیه شده در آیفون ۱۲ پرو مکس است. علاوه بر این، گوشی جدید آیفون ۱۳ باتری ۳۰۹۵ میلی آمپر ساعتی دارد و آیفون ۱۳ مینی هم به باتری ۲۴۰۶ میلی امپر ساعتی مجهز می‌شود. منابع آگاه می‌گویند روند تهیه و عرضه گوشی‌های آیفون شامل چهار مرحله طراحی، اصلاح، نهایی کردن و تولید انبوه می‌شود که حدودا ۹ ماه به طول می‌انجامد و درباره خانواده آیفون ۱۳ هم برخی از این روندها کاملا انجام شده است.

پیش بینی‌ها درباره خانواده آیفون ۱۳

پیش از این در گزارشی دیگر گفتیم که خانواده گوشی جدید آیفون ۱۳ شامل چهار مدل آیفون ۱۳، ۱۳ مینی، ۱۳ پرو و ۱۳ پرو مکس می‌شود که ارزان‌ترین نسخه آن از مدل آیفون ۱۳ مینی است و حدودا ۷۰۰ دلار قیمت دارد. دو نسخه استاندارد و مینی به ۴ گیگابایت مجهز می‌شوند و دو پرچمدار سطح بالای پرو و پرومکس از ۶ گیگابایت رم بهره می‌گیرند. دو مدل ۴ گیگابایتی حافظه داخلی از ۶۴ تا ۲۵۶ گیگابایت دارند و حداقل ۱۲۸ گیگابایت و حداکثر ۱ ترابایت حافظه داخلی برای پرچمدار پرو و پرو مکس این گوشی جدید اپل در نظر گرفته شده است.

بزرگترین تفاوت میان دو نسل آیفون ۱۳ و ۱۲ در نمایشگر و اندازه باتری آن‌هاست. انتظار می‌رود دو مدل پرو و پرومکس پنل نمایش LTPO با نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتزی داشته باشند.

البته همچنین انتظار داریم که کانفیگ دوربین پیشرفته هم روی گوشی جدید آیفون ۱۳ تعبیه شود. اما هنوز مشخصات دقیقی از دوربین این گوشی‌ها نداریم و امیدواریم به زودی جزئیات بیشتری از آن در دسترس قرار گیرد.