در گذشته خبرهای متناقضی درباره سرنوشت نهایی گوشی اپل آیفون ۱۰ آر منتشر شده بود. حالا دیگر بازه تقریبی لغو تولید و فروش این گوشی اپل می‌دانیم. یک افشاگر با نام کاربری Komiya ادعامی‌کند که اپل پس از معرفی گوشی جدید آیفون ۱۲، فروش دو گوشی هوشمند آیفون ۱۱ پرو و آیفون ۱۱ پرو مکس را پایان می‌دهد. او همچنین گفته است که تولید و عرضه گوشی آیفون ۱۰ آر از اواخر سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ میلادی پایان می‌یابد.

این افشاگر معتقد است که کمپانی اپل در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ از یک گوشی جدید به نام آیفون ۱۲s رونمایی می‌کند. خبرگزاری Tom’s Guide هم در این باره گفته است که کمپانی اپل در گذشته نسخه‌هایی را از گوشی هوشمند ایفون خود با پسوند s و مشخصات فنی کمی سطح پایین‌تر عرضه می‌کرد.

اگر این شایعه جدید صحت داشته باشد، بدین ترتیب گوشی جدید آیفون ۱۲s تنها چند ماه پس از عرضه سری چهارگانه گوشی هوشمند آیفون ۱۲ معرفی می‌شود. همچنین باید اشاره کنیم که براساس گزارش‌های پرتکرار، برخلاف روال قبلی امسال انتظار نداشته باشید که گوشی‌های آیفون جدید در سپتامبر معرفی شوند. در تازه‌ترین خبرهای مرتبط به ماه اکتبر برای رونمایی از این گوشی جدید اشاره شده است.

گوشی جدید آیفون ۱۲s با امکان ارتباطی ۴G

گوشی جدید ۱۲s ممکن است همان گوشی هوشمندی باشد که در برخی شایعه‌ها به آن اشاره مختصری شده و گفته شده است که کمپانی اپل احتمالا یک مدل گوشی آیفون ۱۲ خود را با امکان ارتباطی تنها ۴G عرضه می‌کند. در اولین پیش بینی‌ها به فوریه سال آینده اشاره شده بود که البته در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ قرار نمی‌گیرد. از طرفی هم بازه تقریبی رونمایی اپل از محصولات جدیدش به طور کلی دستخوش تغییر و تاخیر شده و ممکن است که این سازنده گوشی جدید ۴G خود را هم مانند گوشی آیفون ۱۲ با تاخیر عرضه کند.

براساس این گمانه زنی‌ها گوشی جدید آیفون ۱۲s به قیمت حدودی ۸۰۰ دلار معرفی می‌شود. انتظار می‌رود که این گوشی جدید شباهت‌های زیادی به گوشی هوشمند آیفون ۱۲ پرو داشته باشد.

تحلیل گر ارشد Rosenblatt Securities پیش از این مدعی شده بود که گوشی آیفون ۱۲ نسخه LTE تشابه زیادی به نسخه‌های جدید ۵G نخواهد داشت. او همچنین این ادعا را مطرح کرده بود که اپل دو مدل گوشی جدید ۴G عرضه خواهد کرد.

هر چهار مدل گوشی جدید آیفون ۱۲ احتمالا نمایشگر اولد دارند و از پردازنده A14 Bionic پشتیبانی می‌کنند. همچنین در این میان دو مدل آیفون ۱۲ و ۱۲ پلاس ماژول دوربین اصلی دوگانه دارند اما آیفون ۱۲ پرو و ۱۲ پرو مکس از ماژول دوربین سه گانه در پنل پشتی برخوردار می‌شوند. همچنین انتظار می‌رود که تنها مدل‌های پیشرفته این خانواده از mmWave 5G پشتیبانی کنند.