کمپانی صبح روز گذشته نسخه بتای جدید iOS 14.2 و iPadOS 14.2 را برای توسعه دهندگان منتشر کرد. این در حالی است که نخستین نسخه بتای این نرم افزارهای سیستم عامل دو هفته پیش منتشر شده بود.

برخی تغییرات جزئی درون جملات نرم افزار iOS 14.2 شایعه‌ها را تایید می‌کند که کمپانی اپل واقعا قصد دارد هدفون را از بسته بندی اصلی گوشی جدید آیفون ۱۲ خود حذف کند.

این جملات در بخشی یافت شده است که به چگونگی دور ماندن از پرتوهای فرکانس رادیویی در هنگام استفاده از گوشی آیفون مربوط می‌شود. کمپانی اپل پیش از این هم به این منظور، استفاده از هدفون‌های درون جعبه دستگاه هوشمند را به کاربران توصیه کرده بود. حالا این جمله در این بخش حذف شده است.

مینگ چی کو، تحلیل گر ارشد امور اپل، در ماه مه گذشته برای اولین بار اعلام کرد که گوشی جدید آیفون ۱۲ امسال بدون هدفون درون جعبه که قبلا در نسل‌های پیشین به همراه داشت، معرفی می‌شود.

اپل-آیفون-گوشی-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

علاوه بر این، انتظار می‌رود که کمپانی اپل شارژر گوشی جدید آیفون ۱۲ را هم از جعبه پیش فرض آن حذف کند. تنها اکسسوری همراه دستگاه احتمالا کابل شارژ خواهد بود.

اخیرا هم یک منبع آگاه تایید کرد که کمپانی اپل عرضه دو مدل گوشی جدید آیفون ۱۲ مینی و ۱۲ استاندارد خود را از ۵ اکتبر (۱۴ مهر) آغاز می‌کند.

یک افشاگر معتبر گزارش کرده است که کمپانی اپل اولین سری محصولات گوشی جدید آیفون ۱۲ خود را شامل دو مدل آیفون ۱۲ مینی و آیفون ۱۲ از تاریخ ۵ اکتبر روانه بازار می‌کند. همچنین کانفیگ ظرفیت داخلی ۶۴، ۱۲۸ و ۲۵۶ گیگابایت برای این دو گوشی هوشمند تایید شده است. علاوه بر این به حداقل ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی برای دو مدل پرچمدار آیفون ۱۲ پرو / پرو مکس اشاره شده است. دو گوشی آیفون ۱۲ پرو و پرو مکس ممکن است در تاریخ ۱۳ اکتبر (۲۲ مهر) رسما معرفی شوند.