همانطور که می‌دانید تحریم‌های دولت آمریکا علیه کمپانی هوآوی به شدت سختگرانه وضع شده و باعث بروز مشکلات متعدد برای این غول تکنولوژی شده است و دیگر نمی‌تواند با کمپانی‌های آمریکایی همکاری کند. همچنین می‌دانید که هوآوی هم مانند بسیاری سازندگان دیگر از استراتژی برند دوگانه پیروی می‌کند و حالا فرصت مناسبی است تا از آن بهره بگیرد. هوآوی چندی پیش برند آنر را فروخت و حالا کمپانی آنر کاملا مستقل به شمار می‌رود. بدین ترتیب به نظر می‌رسد که آنر می‌تواند خودش را از تحریم‌ها علیه هوآوی جدا بداند و به همین خاطر است که شاهد انتشار گزارش‌هایی مبنی بر توسعه گوشی جدید این برند مبتنی بر تراشه کوالکام هستیم.

روز گذشته China Securities News منحصرا گزارش کرد که بر مبنای منابع موثق درون زنجیره تامین برند آنر، این سازنده در حال تحقیق و توسعه برای طراحی یک گوشی هوشمند ۵G با استفاده از تراشه داخلی کوالکام است.

ماه گذشته هم گزارشی منتشر شد که اشاره می‌کرد کوالکام و آنر در حال مذاکره برای همکاری هستند و نتایج این مذاکرات هم رضایت بخش بوده است. علاوه بر این کمپانی آنر در تلاش است تا پرچمدار جدید V40 خود را در خلال ژانویه (ماه جاری) معرفی کند. البته گوشی جدید V40 همچنان از پردازنده مدیاتک Dimensity قدرت می‌گیرد. البته این خانواده دارای بیش از یک مدل است و شایعه شده که آنر برای تامین تراشه‌های این گوشی‌های جدید با چهار تامین کننده همکاری می‌کند. این تامین کنندگان احتمالا مدیاتک، کوالکام، اگزینوس و های سیلیکون هستند.

پیش از این در رویداد اختصاصی کوالکام درباره همکاری این تامین کننده با آنر پرسش شده بود و سخنگوی این غول تکنولوژی هم در پاسخ گفته بود که خوشحال می‌شود اگر بتواند با آنر همکاری کند.

در هر صورت هوآوی نشان داده است که همه پیوند میان خود آنر را از بین برده و حالا این برند می‌تواند مانند سایر سازندگان چینی ازجمله اوپو، ویوو و شیائومی با کمپانی‌های آمریکایی همکاری کند.