گوشی آیفون

گوشی آیفون براساس گزارش‌های قبلی می‌خواهد در سپتامبر امسال یک رویداد محصول تازه برگزار کند. این رویداد را باید یکی از مهم‌ترین رویدادهای سالانه در دنیای فناوری و موبایل دانست. همچنین خبرهای موثق دیگری اشاره دارد که خانواده آیفون از هفته سوم سپتامبر امسال روانه بازار خواهد شد. علاوه بر این اشاره شده است که سطح بالاترین نسخه‌های گوشی  آیفون ۱۲ پرو و پرو مکس از ۱ ترابایت حافظه داخلی بهره می‌برند. با توجه به این موضوع که رویدادهای اپل معمولا در روز سه شنبه برگزار می‌شود. رونمایی از آیفون سیزده را برگزار میکند.

 گوشی آیفون ۱۳

خانواده گوشی آیفون سیزده همچنان شامل چهار مدل می‌شود که احتمالا  آیفون مینی، آیفون سیزده، آیفون سیزده پرو و آیفون سیزده پرو مکس نام گذاری می‌شوند. نسل قبلی آیفون مینی برخلاف انتظار سازنده با استقبال پرشوری مواجه نشد اما اپل همچنان قصد ندارد عرضه آن را لغو کند. شایان ذکر است که گوشی جدید آیفون سیزده از طراحی نمایشگر با ناچ بهره می‌برد اما این اولین بار در خلال چهار سال اخیر به شمار می‌رود که کمپانی اپل تصمیم گرفته است طراحی ناچ خود را دستخوش تغییراتی کند.

گوشی آیفون 13
گوشی آیفون ۱۳

گمانه زنی‌ها درباره گوشی جدید آیفون ۱۳

علاوه بر تغییر ابعاد ناچ، همچنین اندازه حاشیه‌های اطراف نمایشگر هم در این گوشی آیفون کاهش پیدا می‌کند. از طرفی هم ابعاد نمایشگر در نسل ۱۳ به اندازه آیفون ۱۲ باقی خواهد ماند. خانواده آیفون سیزده  همچنین از پنل نمایش سامسونگ LTPO OLED با نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتزی بهره می‌برد و تنظیم میزان نرخ تازه سازی در آن به صورت خودکار است. نرخ تازه سازی خودکار یعنی نمایشگر نرخ را از ۱ تا ۱۲۰ هرتز با توجه به استفاده کاربر از صفحه تنظیم می‌کند. کمپانی اپل گوشی جدید خانواده آیفو سیزده خود را به تراشه A15 Bionic مجهز می‌کند. این تراشه با ساختار ۵ نانومتری توسط TSMC تولید شده است.