با توجه به گزارش موثق اخیر، در خلال سه ماهه اخیر (سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹) گوشی آیفون ۱۰ آر اپل با سهم ۷٫۸ درصدی از بازار پرفروش‌ترین گوشی هوشمند آمریکا بوده است. همچنین دو مدل برتر دیگر که در رتبه‌های بعدی قرار دارند، آیفون ۸ و آیفون ۱۰ اس مکس هستند. این اطلاعات توسط مؤسسه تحقیقاتی Kantar World Panel گردآوری و به عنوان آمار فروش گوشی‌های هوشمند در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ میلادی منتشر شده است.

پرچمداران اخیر سامسونگ به نام‌های گلکسی اس ۱۰ پلاس و اس ۱۰ در این گزارش در رتبه‌های چهارم و پنجم بازار آمریکا قرار گرفته‌اند.

افزایش فروش گوشی‌های هوشمند برند موتورولا

نکته جالب دیگری که در سه ماهه اخیر اتفاق افتاده، افزایش محبوبیت گوشی‌های میان رده تازه از برند موتورولا بوده است. سری‌های ارزان قیمت Moto G و Moto E ظاهرا به فروش خوبی دست پیدا کرده‌اند.

آیفون-گوشی-قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

به گزارش مؤسسه Kantar World Panel سهم موتورولا از بازارمجموعا به ۸٫۱ درصد رسیده که نسبت به سه ماهه دوم در سال گذشته حدودا ۳٫۳ درصد افزایش داشته است. در این میان گوشی‌های Moto E5 و Moto G6 Plus محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین مدل‌ها بوده‌اند.

چه بلایی بر سر هوآوی آمد؟

تغییر چشمگیر دیگر درباره برند برجسته هوآوی است. میزان فروش محصولات این غول تکنولوژی چینی در سه ماهه دوم سال جاری میلادی به شکل قابل ملاحظه‌ای کاهش یافت؛ زیرا دیگر کاربران کمتری به خرید مدل‌های تازه تمایل نشان دادند و همچنین دارندگان فعلی گوشی‌های هوآوی هم با توجه به احتمال اعمال دوباره تحریم‌ها تصمیم گرفتند گوشی بعدی خود را دوباره از برند هوآوی تهیه نکنند.

با توجه به گزارش آماری مؤسسه Kantar World Panel، کمپانی هوآوی توانست سه ماه دوم سال ۲۰۱۹ را با میزان فروش بیش از مدت مشابه در سال گذشته به پایان برساند؛ اما میزان فروش آن در مقایسه با سه ماهه اول امسال کاهش داشته است. کاهش فروش چشمگیر مخصوصا در ماه ژوئن اتفاق افتاد که تحریم‌های دولت آمریکا علیه این سازنده اعمال شد.

برخلاف انتشار همه خبرهای بد در سرتاسر جهان، هوآوی و برند زیرمجموعه‌اش آنر توانستند در بازار چین فوق العاده ظاهر شوند و سهم بازارشان در سه ماهه دوم امسال به ۴۶٫۱ درصد رسید. این آمار نشان می‌دهد که تقریبا یک نفر از هر دو نفر گوشی برند آنر یا هوآوی دارند.