شایعه شده است که شیائومی بزودی MIUI 13 را معرفی می کند. با این حال ، این شرکت هنوز به روزرسانی MIUI 12.5 را برای دستگاه های واجد شرایط منتشر نکرده است. جدیدترین گوشی های هوشمندی که آخرین نسخه های MIUI فعلی را دریافت می کنند، Redmi Note 8 Pro و POCO F2 Pro هستند.

ردمی نوت ۸ پرو اولین گوشی هوشمند سری ردمی نوت بود که پس از مدت‌ها از چیپست مدیاتک استفاده کرد. این دستگاه با هلیو G90T SoC که در آن زمان تازگی داشت و با MIUI 10 بر اساس اندروید ۹٫۰ Pie منتشر شد.

این گوشی دو به روزرسانی MIUI (MIUI 11 ، MIUI 12) را دریافت کرد و حتی به اندروید ۱۰ ارتقا یافت؛ اکنون، شیائومی شروع به ارائه به روزرسانی MIUI 12.5 همراه با اندروید ۱۱ کرده است. متأسفانه ، این به روزرسانی فقط با ساخت V12 در چین فعال است. ۵٫۱٫۰٫RGGCNXM. اما به زودی باید به نسخه های باقی مانده منطقه ای برسد. POCO F2 Pro با نام تجاری Redmi K30 Pro منتشر می‌شود. گوشی اصلی در ماه مه به روزرسانی MIUI 12.5 را دریافت کرد. از این رو انتظار می رفت که POCO F2 Pro به زودی آن را دریافت کند.

در حال حاضر ، بروزرسانی POCO F2 Pro MIUI 12.5 فقط برای نسخه EEA با شماره ساخت V12.5.1.0.RJKEUXM در دسترس می‌باشد. به هر حال، به روزرسانی باید در هفته های آینده برای سایر مناطق نیز در دسترس باشد. این گوشی با MIUI 11 مبتنی بر اندروید ۱۰ روانه بازار شده بود و به MIUI 12 و همچنین اندروید ۱۱ ماه پس از عرضه به روز شد.