کوالکام یک چیپست پرچم‌دار جدید را در ۳۰ نوامبر ارائه می‌دهد و طبق برخی گزارش‌ها، نام آن اسنپدراگون ۸ نسل اول خواهد بود.

Leakster Digital Chat Station در صفحه Weibo خود ادعا کرد که برخی از گوشی‌های دارای SoC جدید قادر به ارائه شارژ سریع ۱۵۰ واتی خواهند بود. اما قرار است دیرتر وارد بازار شوند، زیرا اولین دسته از تراشه‌ها آماده پشتیبانی از چنین نرخ هایی نیستند.

شیائومی و موتورولا (از طریق شرکت مادرش لنوو) دستگاه‌هایی با نرخ شارژ فوق‌العاده بالا و اسنپدراگون‌های پرچم‌دار دارند  Mi 10 Ultra در اواسط سال ۲۰۲۰ با شارژ ۱۲۰ واتی به دست کاربران رسید، در حالی که Legion 2 Pro با ۹۰ وات از دو USB پشتیبانی می‌کند. پورت های C هر دو سازنده پرچم‌داران خود را تا پایان سال ۲۰۲۱ ارائه خواهند کرد، به این معنی که نرخ شارژ جدید بالاتری را ارائه نخواهند داد.

این افشاگر ادعا می‌کند که کوالکام در دسته دوم تراشه هایی که در اواخر سال ۲۰۲۱ عرضه می‌شوند، از سرعت‌های تا ۱۵۰ واتی پشتیبانی می‌کند، بنابراین دستگاه‌هایی را که در سه ماهه اول ۲۰۲۲ رونمایی شده اند را تامین می‌کند. این امر به تلفن‌های هوشمند امکان می‌دهد فقط عرض ۱۰ دقیقه باتری‌های خود را فول شارژ کنند.

استاندارد فعلی که توسط شرکت سن دیگو استفاده می‌شود Quick Charge 5 نام دارد و سرعت شارژ را در عرض ۵ دقیقه از ۰ تا ۵۰ درصد از طریق فناوری به اصطلاح Dual Charge امکان پذیر می‌کند. این دستگاه دارای ۱۲ محافظ جداگانه ولتاژ، جریان و دما برای اطمینان از عملکرد قابل قبول و بی عیب و نقص است، و البته اینکه ما انتظار داریم که استاندارد جدید در اسنپدراگون ۸ نسل اول کمی کاهش یابد تا در نتیجه نرخ ۱۵۰ وات گزارش شده را ارائه دهد.