منابع آگاه در زنجیره تأمین گزارش کرده‌اند که اکوسیستم HMS رشد سریعی را نشان می‌دهد. به همین خاطر و همچنین به دلیل فشار محیط خارجی، کمپانی هوآوی برنامه‌های جایگزین دیگری را در پیش گرفته است. این منابع صراحتا اعلام کرده‌اند که کمپانی چینی هواوی گوشی‌های جدیدی با نرم افزار سیستم عامل Harmony OS را در نوبت معرفی دارد.

بر اساس این گزارش، کمپانی هوآوی همچنان به دنبال عرضه گوشی‌های هوشمند جدیدی با سیستم عامل اختصاصی خودش به نام Harmony OS است. یکی از دلایل اصلی هوآوی در تأخیر عرضه چنین دستگاه‌های هوشمندی این است که Harmony OS از اپلیکیشن‌های کمتری پشتیبانی می‌کند. همان طور که می‌دانید، موفقیت هر سیستم عامل نرم افزاری به اپلیکیشن‌هایی که ارائه می‌کند وابسته است. سیستم عامل Windows Phone OS را به یاد بیاورید. این نرم افزار روان بود و برای عملکرد بهتر نیازمندی‌های سخت افزاری کمتری می‌طلبید. اما توسعه‌دهندگان تمایلی نداشتند اپلیکیشن بازی و برنامه کاربردی مخصوص آن طراحی کنند. به همین خاطر بود که ویندوز فون به سرعت از بازار محو شد. هواوی به خوبی به این موضوع مهم واقف است و اصلا تمایلی ندارد که اشتباه برجسته کمپانی مایکروسافت را تکرار کند.

هواوی-گوشی-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

شایان ذکر است که در کنفرانس مهم فناوری اطلاعات ۲۰۲۰ چین که در تاریخ ۷ اوت (۱۸ مرداد) برگزار شد، مدیر عامل هوآوی اعلام کرد که ساعت‌های هوشمند امسال این سازنده با سیستم عامل Harmony OS معرفی می‌شوند. او اضافه کرد که همه محصولات IoT هوآوی که در آینده معرفی می‌شوند شامل کامپیوترهای رومیزی، تبلت و حتی گوشی‌های هوشمند به سیستم عامل Harmony OS مجهز خواهند شد. این مدیر ارشد همچنین تأکید کرد که روند انتقال از اندروید به Harmony OS روی این دستگاه‌های هوآوی بسیار آسان است و در طولانی‌ترین حالت تنها چند روز طول می‌کشد.

مدیر عامل کمپانی هوآوی اعلام کرده است که اکوسیستم HMS در حال حاضر پس از iOS و اندروید برترین سیستم عامل نرم افزاری و در زمره برترین سه نرم افزار دنیا قرار دارد. انتظار می‌رود HMS هوآوی با توسعه مداوم خود به اکوسیستم محبوبی در آینده تبدیل شود و جایگاه معتبری در بازار جهانی برای خود کسب کند. همچنین AppGallery درون این نرم افزار سومین بازار اپلیکیشنی بزرگ در دنیا پس از App Store اپل و Play Store گوگل شناخته می‌شود.