به‌تازگی صفحه‌ای منتسب به گلکسی S22 پلاس در بنچمارک گیک‌بنچ منتشر شده است که درواقع امتیاز اولیه تراشه اسنپدراگون ۸۹۸ را در این گوشی نمایان می‌کند.

مقدمه

تاکنون اخبار وشایعات متعددی از نسل بعدی گوشی‌های هوشمند سامسونگ با نام احتمالی گلکسی اس ۲۲ منتشر شده است و می‌دانیم که سامسونگ امسال نیز داخل گوشی یادشده را به دو تراشه اسنپدراگون و اگزینوس مجهز خواهد کرد. طبق دوره های گذشته، به‌نظر می‌رسد که نسخه گلوبال یا جهانی خانواده گلکسی اس ۲۲ با تراشه پرچم‌دار بعدی شرکت کره‌ای، یعنی اگزینوس ۲۲۰۰ عرضه خواهد شد؛ درحالی‌که نسخه بازار آمریکا و چین از اسنپدراگون ۸۹۸ بهره خواهند گرفت.

توضیحات اولیه

در اینجا یک رتبه دیگر از اسنپدراگون ۸۹۸ در گیک بنچ وجود دارد.این رتبه CPU متعلق به SM-S906U است که نسخه آمریکایی سامسونگ گلکسی اس ۲۲ پلاس است. پردازنده مورد اشاره با بیشینه کلاک ۳٫۰ گیگاهرتز برای هسته Cortex-X2 و ۲٫۵ گیگاهرتز برای هسته‌های A710 و ۱٫۸ گیگاهرتز برای A510 کار می‌کند.

گوشی یادشده در بخش تک‌هسته‌ای امتیاز ۱۱۶۳ و در بخش چندهسته‌ای ۲۷۲۸ را کسب کرده است. این رتبه  کمتر از آن چیزی است که گلکسی تب اس ۸ پلاس مجهز به ۸۹۸ داشت، اما نتایج متناقض با سخت افزار و نرم افزار پیش از انتشار غیرمنتظره نیست.

گلکسی S22

ادامه توضیحات

کوالکام تا ۳۰ نوامبر تراشه پرچمدار جدید خود را معرفی نخواهد کرد و اولین گوشی‌های مجهز به ۸۹۸ ممکن است یک ماه بعد وارد بازار شوند، بنابراین ممکن است نتایج نهایی کمی متفاوت باشد. پیش از این، ما شاهد یک گلکسی اس ۲۲ پلاس مجهز به اگزینوس ۲۲۰۰ در Geekbench بودیم، با این حال،  حالت ذخیزه انرژی فعال بود، بنابراین نتیجه برای مقایسه امتیازات بی فایده است. به هر حال، هر دو گوشی دارای اندروید ۱۲ با ۸ گیگابایت رم بودند که کانفیگ پایه خواهد بود.

همچنین نتیجه ای از SM-S901U (vanilla S22) وجود دارد، اما به طرز مشکوکی پایین است، بنابراین ما آن را در اینجا درج نمی کنیم. همچنین، به خاطر داشته باشید که چیپست‌های نسل بعدی مبتنی بر ARMv9 هستند، بنابراین نرم‌افزار احتمالاً هنوز برای بهینه شدن با ساختار جدید اماده نشده است.

 

منبع مطلب