گلکسی S22

انتظار می‌رود سامسونگ، Galaxy S22 را در اوایل سال آینده معرفی کند. بر اساس آخرین گزارش منتشر شده از Ice Universe، این گوشی دارای صفحه نمایش ۶٫۰۶ اینچی است که کوچک‌تر از صفحه نمایش ۶٫۲ اینچی S21 است. وی افزود که طول، عرض و ضخامت  این گوشی، کوچک‌تر از آیفون ۱۳ است که دارای صفحه نمایش ۶٫۱ اینچی است. البته، این گوشی، کوچک‌ترین گوشی که سامسونگ تا به حال ساخته نیست. گلکسی S9 این شرکت دارای صفحه نمایش ۵٫۸ اینچی بود، البته این اندازه در مدل بعدی افزایش پیدا کرد و گلکسی  S10 با صفحه‌نمایشی بزرگ‌تر از ۶ اینچ وارد بازار شد.

گوشی‌های جمع‌وجور

ایسوس، Zenfone 8 را با صفحه نمایش ۵٫۹ اینچی معرفی کرد و آن را به یک تلفن جمع و جور با حداقل حاشیه تبدیل کرد. گلکسی  S22 هم می‌تواند این مسیر را دنبال کند. اپل آیفون ۱۳ مینی با صفحه ۵٫۴ اینچی برای کسانی است که به گوشی  پرچم‌دار کوچک نیاز دارند، اما ما در پرچم‌داران اندرویدی چنین گزینه ای نداریم.

اگرچه انتظار می رود S22 پرچم‌دار کوچک‌تری باشد، اما گفته می‌شود که سامسونگ باتری ۴۰۰۰ میلی‌آمپر ساعتی در S21 را در S22 به ۳۷۰۰ میلی‌آمپر ساعت کاهش داده است. Zenfone 8 که دارای صفحه‌نمایش کوچک‌تر است، باتری ۴۰۰۰ میلی‌آمپر ساعتی دارد و iPhone 13 دارای باتری ۳۲۴۰ میلی‌آمپر ساعتی است. البته، نرخ تازه‌سازی گلکسی S22، احتمالا ۱۲۰ هرتز باشد.

سایر مشخصات

بر اساس شایعات اخیر ، این تلفن، ممکن است  در بازارهای مختلف با  پردازنده‌های Exynos 2200 یا Snapdragon 898 عرضه شود. انتظار می‌رود گلکسی S22 این بار در هند  با Snapdragon SoC  حضور پیدا کند.  تا عرضه گلکسی S22 هنوز زمان نسبتا زیادی مانده است. بنابراین؛ ما می‌توانیم در ماه‌های آینده منتظر جزئیات بیشتری در مورد سری S22 باشیم.