دوربین سری گلکسی

شایعه ها حاکی از آن است که سامسونگ تصمیم دارد سنسورهای ۱۰۸ مگاپیکسلی خود را به گوشی‌های سری A هم بیاورد و ظاهرا قرار است با دوربین گلکسی A73 سامسونگ آغاز شود.

سامسونگ که تمرکز ویژه ایی بر روی سری A  دارد ،  و در طی دوره های مختلف این سری را پیشرفت داده است و امکانات جدیدی را در آن تعبیه کرده است. و برای  پیشی گرفتن از رقبا در رقابت، تمرکز بر روی سیستم دوربین در این سری را افزایش داده است. در همین راستا، در  سری Galaxy A بیش از پیش در این بخش متمرکز شده است.

گلکسی A73
گلکسی A73

اما باید همان سنسور موجود در گوشی پرچمدار Galaxy S21 Ultra در سری Galaxy A استفاده خواهد شد! در Galaxy S21 Ultra  برترین  ١٠٨ مگاپیکسلی سامسونگ، ISOCELL HM3 به کار رفته است. این سنسور، اندازه ١/١.٣٣” اینچی دارد. اندازه پیکسل‌های آن نیز ٠.٨ میکرومتر است

در اخبار درز کرده ، گفته شده است که گلکسی A73 سامسونگ از دوربین ١٠٨ مگاپیکسلی استفاده می‌کند.

ماژول دوربین گلکسی A73

ماژول دوربین این گوشی  چهارگانه شامل سنسور اصلی ۶۴ مگاپیکسلی مجهز به OIS، لنز فوق عریض ۱۲ مگاپیکسلی، دوربین تله فوتو ۸ مگاپیکسلی و دوربین ماکرو ۵ مگاپیکسلی بهره می‌برد. یک دوربین سلفی ۳۲ مگاپیکسلی  در این دستگاه استفاده کرده است.

براساس گزارشی که توسط Elec منتشر شده، دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی سامسونگ سال ۲۰۲۲ در گوشی گلکسی A73 مورد استفاده قرار خواهد گرفت!! و تاکنون تمام اخباری که این سایت منتشر کرده است درست بوده است پس می توان گفت احتمالا عملی شدن این خبر توسط شرکت کره ایی سامسونگ هم زیاد است .و همچنین شایعه شده بود که گوشی های Galaxy A  دارای لرزش گیر اپتیکال تصویر خواهند بود که این مطابقت دارد با دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی که دارای لرزش گیر اپتیکال (OIS) است.

شاید سامسونگ از کوچکترین سنسور ۱۰۸ مگاپیکسلی سامسونگ که دارای  پیکسل‌ های ۰٫۷ میکرومتری است در گلکسی A73 استفاده کند. که، برای یک گوشی میان‌ رده می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

قبلاً گفته شده بود که این شرکت برای آوردن OIS به کل گوشی‌های سری A در سال ۲۰۲۲ تصمیمی جدی دارد و از همین رو امیدواری ما یک رؤیای دست نیافتنی نیست.

در همین حین، سامسونگ می‌خواهد لرزش گیر اپتیکال را به اعضای بیشتری از سری Galaxy A خود در سال ٢٠٢٢ اضافه کند.