A13 5G  به زودی وارد بازار خواهد شد. سال گذشته، سامسونگ گلکسی A12 را با Helio P35 SoC وارد بازار کرد. یک نشریه هلندی، به نام GalaxyClub، گزارش کرده که سامسونگ در حال ساخت جایگزینی برای مدلی است که سال گذشته معرفی کرد.

جایگزینی برای A12

طبق گفته این نشریه، امسال  A13 5G، به عنوان جایگزینی برای A12، وارد بازار خواهد شد. این گوشی به دلیل قابلیت اتصال به شبکه جدید، نسبت به مدل قبلی همین سری، امکانات بهتری را ارائه می‌دهد. به همین دلیل، جایگزیگینی برای آن حساب می‌شود.

قابلیت اتصال به شبکه

گلکسی A13 5G، همانطور که از نامش پیداست، قابلیت اتصال به شبکه‌ی جدید را دارد. مدل قبلی این سری گوشی، به اتصال به شبکه‌های LET محدود بود. گلکسی A13 5G، به عنوان جایگزینی برای A12, قابلیت اتصال به شبکه ۵G جدید را هم دارد.

با توجه به اینکه قیمت این گوشی قرار است زیر ۲۰۰ یورو باشد، یکی از به صرفه‌ترین گوشی‌های بازار با قابلیت اتصال به شبکه جدید است.

قیمت گوشی

این نشریه‌ی هلندی، هیچ مشخصاتی را از A13 5G، فاش نکرده است. اطلاعات ما از این گوشی، محدود به مدل و قیمت آن است. طبق گفته این نشریه، گوشی فوق، از مدل SM-A136B است.

همچنین ما می‌دانیم که این گوشی مانند مدل قبلی این سری، یعنی A12، قیمتی زیر ۲۰۰ یورو دارد. این گوشی را می‌توان ارزان‌ترین گوشی کره‌ای، با قابلیت اتصال به شبکه ۵G دانست.

زمان عرضه

اطلاع دقیقی از زمان عرضه A13 5G در دسترس نیست. سامسونگ مدل قبلی این سری را، در نوامبر ۲۰۲۰ رونمایی کرد. اگر قرار باشد سامسونگ روال سابقش را حفظ کند، می‌توانیم انتظار عرضه این گوشی را قبل از ورود به سال ۲۰۲۲ داشته باشیم. این تنها اطلاعاتی است که ما در مورد زمان عرضه این گوشی داریم و بیش‌تر بر پابه حدس و گمان است تا اخبار.