آیفون اس ای

آیفون SE 2020 جزو محبوب ترین گوشی های تاریخ اپل به شمار می رود و هواداران زیادی را در سال گذشته به سمت خود جذب کرده است. دلیل جذابیت این میان رده را نیز می توان سخت افزار قوی با برچسب قیمتی خوب نام برد.

معرفی آیفون جدید

اکنون طبق گزارش های جدید که از چین درز کرده است، احتمالا اپل تصمیم دارد تا دوره ۴ ساله برای معرفی این آیفون را تغییر دهد. تاکنون سیاست اپل بر این موضوع بود تا آیفون های میان رده خود را چندین سال یک بار معرفی کند. برای مثال از اولین نسل آیفون SE تا نسل دوم آن ما شاهد فاصله زمانی ۴ ساله در عرضه این دستگاه بودیم. اما از آن جایی که این گوشی اپل فروش بالایی را داشته است، از این رو بنابر اخبار اپل تصمیم دارد این سیاست خود را کمی تغییر دهد و این دوره را به ۳ سال کاهش دهد. از این رو اگر اخبار متشر شده درست باشند ما در بهار امسال شاهد نسل سوم ‌آیفون SE خواهیم بود که احتمالا iPhone SE (2022) نام خواهد گرفت.

قابلیت جدید

همچنین طبق برخی گزارش ها امسال اپل قصد دارد این دستگاه ها را با صفحه نایش LCD عرضه کند. طبق برخی شایعات طراحی این دستگاه مانند طراحی iPhone XR خواهد بود و ما شاهد ناچ در طراحی آن هستیم. همچین برخی ها معتقد اند چون اپل می خواهد قیمت تمام شده این دستگاه را کاهش دهد ما فیس آیدی را در این دستگاه ها شاهد نیستیم. اما در مقابل شاهد سنسور اثرنگشت ادغام شده با دکمه پاور گوشی خواهیم بود که پیش تر این طراحی را در آیفون ها دیده بودیم. انتقال اثر انگشت به دکمه پاور می تواند نوید بخش حذف دکمه هوم از این دستگاه های نیز باشد.

افشاگران

از طرفی برخی افشاگران معروف دنیا اپل مانند مینگ چی کو که اخبارش خیلی به واقعیت نزدیک است، مخالف این موضوع هستند. این افشاگر در ابتدا معتقد به این طراحی در آیفون های SE بعدی بود. اما اخیرا نظر خود را تغییر داده است و معتقد است که اپل این دستگاه را نیز مانند نسل قبل خود عرضه خواهد کرد و از نظر طراحی با نسل گذشته خود تفاوتی نخواهد داشت. از این رو ما شاهد دکمه هوم و اثر انگشت در پایین نمایشگر و صفحه نمایش ۴.۷ اینچی خواهیم بود و بهار امسال نباید منتظر طراحی جدیدی از اپل باشیم.

عرضه دستگاه جدید

اما نکته ای که اکثر افشاگر ها و اخبار آن را تایید می کند، عرضه این دستگاه با نسخه عادی تراشه A15 اپل است که پیش تر ما آن را درون آیفون های سری ۱۳ دیده بودیم، است. همچنین کارشناس ها معتقد اند که این دستگاه از شبکه نسل ۵ یا ۵G نیز پشتیبانی خواهد کرد و ما باید با همان قیمت سال گذشته منتظر این دستگاه باشیم. شما می توانید نسخه ۶۴ گیگابایتی SE 2020 را با برچسب قیمتی ۳۹۹ دلاری تهیه کنید. اما پیش بینی می شود SE 2022 با نسخه پایه حافظه ۱۲۸ گیگابایتی و همان قیمت ۳۹۹ دلاری عرضه شود. 

تاریخ معرفی

به هر حال هنوز تا تاریخ حدودی معرفی این دستگاه فاصله زیادی داریم و باید منتظر باشیم تا ببینیم در آینده ای نزدیک افشاگران چه اخباری از این دستگاه پرفروش اپل منتشر می کنند. 

نظر شما درباره دستگاه های سری SE اپل چیست؟ آیا با توجه به برچسب قیمتی میان رده، ارزش خرید دارند یا همچنان قیمت زیادی دارند؟