مدتی است شایعه شده کمپانی اپل یک مدل مک بوک پرو ۱۶ اینچی را در دست توسعه دارد و احتمالا آن را تا اواخر سال جاری میلادی معرفی می‌کند. هنوز صحت دقیق این موضوع مشخص نشده اما مینگ چی کو، تحلیل گر ارشد امور مربوط به کمپانی اپل، این خبر را در یادداشتی منتشر کرده است. با توجه به سابقه درخشان مینگ چی کو در پیش بینی‌هایی با میزان صحت بالا، نمی‌توان این احتمال را نادیده گرفت.

پس از انتشار یادداشت پیش بینی مینگ چی کو، خبرگزاری DigiTimes در گزارشی تازه همچنین تأیید کرد که اپل احتمالا مک بوک پرو ۱۶ اینچی خود را سپتامبر امسال با حاشیه‌های بسیار باریک معرفی خواهد کرد. گفته می‌شود که اگر اپل بتواند مک بوک پرو ۱۶ اینچی امسال را با حاشیه‌های بسیار نازک توسعه دهد، ممکن است قالب کلی این دستگاه مشابه با مک بوک پرو ۱۵ اینچی سال گذشته ساخته شود.

در آخر باید بگوییم که این مک بوک پروی ۱۶ اینچی اپل به هیچ عنوان ارزان قیمت نخواهد بود. این دستگاه تازه اپل اساسا برای کاربران حرفه‌ای طراحی می‌شود و شنیده‌ها حاکی از آن است که حداقل قیمت برای سطح پایین‌ترین نسخه‌اش احتمالا ۳۰۰۰ دلار خواهد بود. همچنین گفته می‌شود که این مک بوک پروی تازه از صفحه کلیدی با مکانیزم قیچی برخوردار می‌شود که جانشینی برای مکانیزم پروانه در صفحه‌کلیدهای قبلی خواهد بود.

در هر صورت فعلا باید به عنوان شایعه تأیید نشده به این خبر نگاه کنیم، از طرفی هم مدت کوتاهی تا سپتامبر امسال باقی مانده است و اگر شایعه‌ها صحت داشته باشند کافی است تنها چند هفته دیگر منتظر بمانیم.