کمپانی سازنده قطعات داخلی به نام Broadcom بار دیگر اشاره کرده است که گوشی جدید آیفون ۱۲ اپل دیرتر از بازه موردانتظار معمول معرفی می‌شود. کمپانی اپل هم قبلا تایید کرده بود که اوضاع در بخش معرفی امسال تفاوت دارد و دیگر از برنامه قبلی در ماه سپتامبر پیروی نمی‌کند.

خبرگزاری رویترز به نقل از کمپانی Broadcom از زنجیره تامین اپل روز گذشته اعلام کرد که امسال روند ارسال و تحویل پردازنده‌های داخلی با تاخیر مواجه است که در نتیجه نشان می‌دهد گوشی جدید آیفون ۱۲ اپل هم با تاخیر معرفی خواهد شد. بر اساس شایعه‌های قبلی انتظار می‌رود که امسال در ماه اکتبر شاهد معرفی این گوشی جدید باشیم.

کمپانی Broadcom تراشه‌های تولید می‌کند که سیگنال رادیویی را فیلتر می‌کند و قابلیت ارتباطی WiFi را برای گوشی‌های آیفون فراهم می‌آورد. با توجه به تخمین‌های قبلی، سفارش کمپانی اپل به این سازنده بخش بزرگی از درآمدش را در حدود یک فصل تضمین می‌کند.

در گزارش رویترز به این مهم اشاره شده است که تولید و ارسال تراشه مخصوص محصولات اپل در سه ماهه چهارم امسال توسط Broadcom انجام می‌شود که همچنین با شایعه‌های قبلی مبنی بر تاخیر عرضه گوشی‌های جدید اپل آیفون ۱۲ تا بعد از ماه نوامبر در یک راستا قرار دارد.

در ژوئن گذشته، مدیر ارشد کمپانی Broadcom، درباره تاخیر بزرگی در چرخه تولید و تحویل یک محصول مهم صحبت کرد که حالا متوجه شده‌ایم منظورش قطعه موردنظر برای گوشی آیفون ۱۲ اپل بوده است.

درآمد کوالکام در سه ماهه دوم امسال هم به تاخیر در عرضه آیفون ۱۲ اشاره می‌کند.

با توجه به گزارش اخیر TrendForce، کمپانی Broadcom توانست در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ کوالکام را با عنوان اولین کمپانی طراحی IC پشت سر بگذارد. ظاهرا رشد کوالکا در این دوره هم تحت تاثیر تصمیم اپل برای تغییر در بازه معرفی و عرضه قرار گرفته است.

کمپانی‌های سازنده گوشی‌های هوشمند چند ماه پیش از معرفی گوشی جدید خود قطعات موردنظرشان را به تامین کنندگان سفارش می‌دهند و گوشی‌های اپل که در سه ماهه سوم هر سال معرفی می‌شدند هم بر درآمد کوالکام در سه ماهه دوم تاثیرگذار بودند.

بسیاری از تحلیل گران علت تاخیر در معرفی گوشی جدید آیفون ۱۲ و اولین گوشی ۵G اپل را بروز پاندمی کرونا عنوان کرده‌اند.