کمپانی ژاپنی سونی در روزهای اخیر تایید کرد که رویداد رونمایی از کنسول جدید خود را تحت عنوان پلستیشن ۵ در تاریه ۵ ژوئن (۱۶ خرداد) برگزار خواهد کرد. البته سونی به طور مشخص به محتوای دقیق این رویداد اشاره نکرده است. این روزها بیش از پیش به خط پایان مسابقه برای رونمایی از دو کنسول پلستیشن ۵ و ایکس باکس ایکس نزدیک شده‌ایم. یکی از مقامات ارشد سونی درباره کنسول جدید بازی این برند گفته که محصول مذکور تلاش می‌کند قابلیت‌های جدیدی را به جامعه پلستیشن موجود اضافه کند و این امکانات تازه ممکن است در دسته بازی DualSense، پخش صوتی سه بعدی یا SSD باشد. درواقع باید به زبان دیگر بگوییم که این موارد تنها توسط پلستیشن ۵ تجربه خواهد شد.

علاالدین-پاساژ علاالدین- پلی ستیشن 5- کنسول بازی-کنسول سونی

این مقام رسمی درباره فروش و قیمت گذاری گفته که قیمت فروش پلستیشن ۵ نشان دهنده بهترین ارزش این محصول است. این ادعا نشان می‌دهد که کنسول سونی پلستیشن ۵ اصلا ارزان قیمت نیست اما ارزش خرید را دارد. بدین ترتیب که عمق، طراحی، کیفیت، قیمت و پلتفرم مجموعه بازی‌ها ارزش قیمت عرضه را دارد. به طور خلاصه و شفاف باید بگوییم که کنسول بازی پلستیشن ۵ اصلا ارزان قیمت نیست اما قطعا ارزش خرید دارد.

سونی در خلال برگزاری رویداد آنلاین تاریخ ۵ ژوئن خود قطعا درباره قابلیت‌های بیشتری از کنسول پلستیشن ۵ خود صحبت خواهد کرد. همچنین این اولین رویداد آنلاین سازنده مذکور به شمار می‌رود. رویداد آینده سونی برای کاربران علاقه مند به بازی هم مورد توجه خواهد بود زیرا سازنده مذکور قصد دارد چند بازی تازه را هم معرفی کند. این بازی‌ها قرار است به محض عرضه پلستیشن ۵ در تعطیلات سال نو در دسترس کاربران قرار گیرند.