کوالکام و توسعه تراشه اسنپدراگون ۶۹۵ و ۶۹۵G

گزارش شده است که کمپانی کوالکام یک مدل تراشه میان رده جدید اسنپدراگون را با امکانات و توانمندی‌های پرچمدار در دست توسعه دارد. یکی از این تراشه‌ها Qualcomm SM6375 است که گفته می‌شود در چهار نسخه مختلف طراحی می‌شود که در آن‌ها CPU و GPU سرعت فرکانس متفاوت خواهد داشت. ظاهرا قرار است بازه سرعت فرکانس پردازشی در آن‌ها ۸۰۰ تا ۹۴۰ یا ۹۶۰ مگاهرتز باشد.

تراشه شامل ۴ هسته پردازشی طلایی و ۴ هسته نقره‌ای

براساس گزارش Winfuture.de هر نسخه از این تراشه شامل ۴ هسته پردازشی طلایی و ۴ هسته نقره‌ای دیگر می‌شود که سرعت فرکانس متفاوتی دارند. این چهار نسخه به شرح زیر هستند:

۴ هسته طلایی ۲٫۱ گیگاهرتزی و ۴ هسته نقره‌ای ۱٫۸ گیگاهرتزی

۴ هسته طلایی ۲٫۲ گیگاهرتزی و ۴ هسته نقره‌ای ۲٫۰ گیگاهرتزی

۴ هسته طلایی ۲٫۳ گیگاهرتزی و ۴ هسته نقره‌ای ۲٫۱ گیگاهرتزی

۴ هسته طلایی ۲٫۵ گیگاهرتزی و ۴ هسته نقره‌ای ۲٫۲ گیگاهرتزی

پلتفرم آزمایشی کوالکام

کوالکام در حال آزمون پلتفرم آزمایشی برای این تراشه‌ها با پشتیبانی از نرخ نوسازی تصویر ۱۴۴ هرتزی است. در نتیجه ممکن است که حداقل یک نسخه این تراشه G در انتهای مدل خود داشته باشد. براساس گزارش پیش رو ممکن است حداقل دو تراشه اسنپدراگون ۶۹۵ و ۶۹۵G نهایی شود.

دومین تراشه در دست توسعه هم SM6225 نام دارد که ظاهرا از سری اسنپدراگون ۶۰۰ است. جزئیات چندانی از این تراشه در دست نیست جز اینکه به تراشه اسنپدراگون ۷۶۵ شباهت دارد. انتظار می‌رود که SM6225 با طراحی ۸ هسته‌ای و مودم ارتباطی ۵G عرضه شود.

مشخصات پلتفرم آزمایشی کوالکام

پلتفرم آزمایشی برای SM6225 شامل مشخصات سطح پایین مانند ۶ گیگابایت رم، ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی UFS 2.0 و نمایشگر فول اچ دی پلاس با نرخ نوسازی ۹۰ هرتزی می‌شود. تراشه اسنپدراگون SM6225 ممکن است جایگزین اسنپدراگون ۶۶۵ شود که سال ۲۰۱۸ عرضه شده بود.

هر دو تراشه اسنپدراگون SM6225 و SM6375 توسط TSMC تولید می‌شوند و ممکن است تا اواخر امسال شاهد عرضه آن‌ها باشیم.