کمپانی کوالکام به طور سالانه تنها یک پردازنده موبایلی پرچمدار معرفی می‌کند. در حالی که همچنان انتظار می‌رود جانشین اسنپدراگون ۸۵۵ در ماه‌های آینده معرفی شود و گوشی‌های هوشمند پرچمدار ۲۰۲۰ هم از آن قدرت بگیرند، این کمپانی سازنده قطعات پردازنده داخلی از یک نسخه به روزرسانی شده پردازنده مذکور رونمایی کرد.

این پردازنده برخلاف روند نامگذاری قبلی اسنپدراگون ۸۶۵ یا حتی ۸۶۰ و ۸۵۶ نامیده نشده است و همین تغییر کوچک می‌تواند نشان دهنده این موضوع باشد که در این نسخه تازه قرار نیست شاهد تغییرات عملکردی بسیار چشمگیری باشیم. این پردازنده موبایلی تازه کوالکام اسنپدراگون ۸۵۵ پلاس نام دارد و با وعده ارتقای سطح گیمینگ توسعه یافته است. تجربه ۵G، AI و همچنین XR در این چیپست تازه بهبود یافته است.

همچنین باید پیش از پرداختن به جزئیات بگوییم که اسنپدراگون ۸۵۵ پلاس مانند سایر پردازنده‌های پرچمدار نسل‌های قبلی از همان مودم اسنپدراگون X24 4G LTE برخوردار شده است. بدین ترتیب سازندگان گوشی‌های هوشمند که قصد دارند گوشی‌های خود را به چنین چیپستی بعلاوه پشتیبانی از ۵G مجهز کنند، باید از مودم X50 5G به طور جداگانه استفاده کنند. این مودم داخلی تنها نقطه اشتراک اسنپدراگون ۸۵۵ و ۸۵۵ پلاس نیست و با توجه به این اشتراک‌های متعدد، می‌خواهیم در ادامه مطلب به نقاط تمایز این دو نسخه اشاره کنیم.

در کنار ادعای کمپانی کوالکام درباره قابلیت ارتقا یافته و بی نظیر در تجربه گیمینگ، اسنپدراگون ۸۵۵ پلاس همچنین از برخی امکانات بهبودیافته دیگر در مقایسه با نسل قبلی خود بهره می‌برد. برای مثال، ۱۵ درصد بهبود عملکرد در پردازنده گرافیکی Adreno ۶۴۰ GPU دیده می‌شود که در نتیجه آن می‌توان ادعا کرد تجربه گیمینگ هم تأثیر می‌پذیرد. در کنار این بهبود، باید به هسته پردازشی اصلی Kryo 485 CPU اشاره کنیم که حالا به جای ۲٫۸۴ گیگاهرتز با بیشینه فرکانس ۲٫۹۶ گیگاهرتز پردازش می‌کند.

فعلا باید منتظر بمانیم تا گوشی‌های هوشمند مجهز به اسنپدراگون ۸۵۵ پلاس روانه بازار شوند و ببینیم که این تغییرها و بهبودهای تئوریک قرار است در عمل چگونه پدیدار شوند. گفته می‌شود گوشی‌های هوشمند مجهز به اسنپدراگون ۸۵۵ پلاس احتمالا در نیمه دوم سال جاری میلادی معرفی می‌شوند. بدین ترتیب نسل تازه گوشی‌های پرقدرت اندرویدی در راه است و در این میان می‌توان به گوشی سامسونگ گلکسی نوت ۱۰، نوت ۱۰ پلاس، گوگل پیکسل ۴ و OnePlus 7T Pro اشاره کرد.