در ماه‌های گذشته بارها شاهد انتشار گزارش‌هایی درباره کنسول جدید سونی به نام PS5 بوده‌ایم. فرقی ندارد که یک کاربر علاقه مند و معمولی هستید یا کار تحلیلی انجام می‌دهید، تقریبا اغلب اطلاعاتی که تا به حال درباره پلستیشن ۵ منتشر شده است، مرتبط به نظر می‌رسد. اطلاعات رسمی بسیار کمی درباره پلستیشن ۵ در دسترس وجود دارد و به همین خاطر مجبوریم به گزارش‌ها و شایعه‌هایی تکیه کنیم که تا امروز توسط توسعه دهندگان گزارش شده است. روز گذشته توسعه دهنده بازی محبوب Martha is Dead از استودیو بازی سازی LKA برخی اطلاعات تازه را درباره کنسول جدید پلستیشن ۵ منتشر کرده است.

پلی استیشن-گوشی-گوشی جدید-قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

لوکا دالکو، مدیر استودیو بازی سازی LKA، در آخرین شماره از مجله Official British PlayStation Magazine چاپ آوریل ۲۰۲۰ مشخصا گفته است که توانایی‌های فنی پلستیشن ۵ این استودیو بازی سازی را قادر می‌سازد مخصوصا در بازی‌های ترسناک بتواند جلوه‌های ویژه بی نظیری را ایجاد کند.

او در خلال مصاحبه خود به طور مشخص به تحسین توانمندی‌های کنسول بازی جدید سونی PS5 پرداخت و همچنین به امکان تراکم بافت تصویر آن اشاره کرد.

دالکو همچنین درباره درایوهای پایدار PS5 صحبت کرد و گفت که بازی‌های باکیفیت بالا همچنین طبیعتا حجم بیشتری هم دارند، اما همچنان می‌توانیم مدت زمان بارگذاری سریع را به کاربران وعده دهیم.