سونی در نوامبر سال گذشته رسما کنسول بازی پلستیشن ۵ خود را روانه بازار کرد. پلستیشن ۵ درواقع جدیدترین کنسول برند سونی است و تا به حال هم محبوبیت بسیاری در بازار و در میان کاربران به دست آورده است. درواقع بر اساس جدیدترین گزارش مالی کمپانی سونی، این سازنده اعلام کرده که توانسته است از زمان عرضه تا کنون تعداد ۷٫۸ میلیون دستگاه کنسول پلستیشن ۵ در بازار بفروشد.

این رقم مخصوصا از این جهت چشمگیر است که اشاره کردیم پلستیشن ۵ در نوامبر سال گذشته عرضه شد و هنوز در ماه آوریل هستیم. بدین ترتیب سونی توانسته است به طور متوسط بیش از ۱ میلیون دستگاه به طور ماهانه بیشتر از نسل قبلی به فروش برساند. سونی همچنان درگیر پاسخگویی به تقاضای بازار برای این کنسول بازی جدید و محبوب است. هربار که این محصول در فروشگاه‌های رسمی موجود می‌شود، به سرعت به اتمام می‌رسد.

برای مقایسه، کنسول نسل قبلی  پلستیشن ۴ در تمام زمان فروش رسمی‌اش تعداد ۱۱۰ میلیون دستگاه فروخت و به همین خاطر به نظر می‌رسد که رقم فروش کلی برای پلستیشن ۵ بسیار خیره کننده‌تر باشد. از طرف دیگر ایکس باکس وان با فروش حدود ۴۰ میلیون دستگاه عملکرد خوبی نداشت و نینتندو سوییچ هم تا کنون ۸۰ میلیون دستگاه به فروش رسانده است.

همچنین جالب خواهد بود بدانیم که کنسوا‌های جدید مایکروسافت ایکس باکس ایکس و سری اس در مقایسه با پلستیشن ۵ چگونه در بازار ظاهر می‌شوند. آیا مایکروسافت قادر خواهد بود شکست قبلی خود را جبران کند و در حد و اندازه محبوبیت کنسول پلستیشن ۵ ظاهر شود؟