کمپانی سونی تا چند سال پیش از معدود سازندگانی به شمار می‌رفت که سالانه دو گوشی پرچمدار در دو اندازه استاندارد و کامپکت را روانه بازار می‌کرد. این ترند سپس کنار گذاشته شد اما حالا در تازه‌ترین خبر به نظر می‌رسد که سونی قصد دارد از سال آینده با رویکردی تقریبا مشابه گذشته به فعالیت خودش در بخش بازار موبایل ادامه دهد. یک منبع آگاه، اطلاعاتی را با خبرگزاری‌های مختلف به اشتراک گذاشته است که نشان می‌دهد کمپانی سونی قصد دارد روال معرفی گوشی‌های سطح بالای کامپکت را دوباره از سال آینده از سر بگیرد.

اگر این اطلاعات صحت داشته باشد، در اوایل سال ۲۰۲۱ میلادی شاهد رونمایی کمپانی سونی از سه دستگاه پرچمدار کامپکت، استاندارد و نسخه بزرگ خواهیم بود. از آنجا که شاهد موفقیت عرضه پرچمداران کوچک از برندهایی مانند اپل، گوگل و سامسونگ هستیم، منطقی به نظر می‌رسد که سونی هم قصد کند دوباره در این بخش از بازار موبایل فعالیت کند.

سونی-گوشی-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

سونی و احتمال تغییر نام برند

به گزارش Sony China در جلسه سالانه صاحبان سهام کمپانی سونی، صاحبان سهام با پیشنهاد تغییر نام کمپانی از سونی به Sony Group موافقت کرده‌اند. تغییر نام این کمپانی ممکن است در آوریل سال ۲۰۲۱ نهایی شود. سونی یک کمپانی بین المللی با اصالت ژاپنی است. کسب و کار اصلی این کمپانی در توسعه محصولات الکترونیک است. این اولین بار است که کمپانی سونی تصمیم گرفته در خلال ۶۰ سال اخیر نام خود را تغییر دهد. برندسازی دوباره برای سونی می‌تواند بدین معنی باشد که تلاش خود را در بخش خدمات مالی و سایر کسب و کارهایش افزایش می‌دهد. هدف اصلی هم البته ارتقای سطح سایر کسب و کارها و رساندن آن‌ها به بخش محصولات الکترونیکی است.