همانطور که می‌دانید، اچ تی سی اخیرا در بخش موبایل با مشکلات بسیاری مواجه شده است و میزان فروش گوشی‌های آن در بازار دیگر چشمگیر نیست. پس از کاهش تدریجی سود و درآمد فروش این سازنده تایوانی در بازار موبایل، بر اساس گزارش‌ها میزان درآمد آن در کل سال ۲۰۱۹ برابر با ۳۳۳ میلیون دلار اعلام شده است.

اچ تی سی در خلال ماه‌های اخیر چند مدل گوشی هوشمند میان رده را معرفی کرد و با توجه به گزارش‌های مختلف، این روند همچنان ادامه پیدا می‌کند و شاهد رونمایی از حداقل یک مدل میان رده جدید دیگر هم خواهیم بود.

این گوشی جدید اچ تی سی Desire 20 Pro نام گذاری شده است و به نظر می‌رسد که شبیه به دو گوشی Desire 19s و Desire 19 Plus سال گذشته باشد. از طرف دیگر گفته می‌شود که قالب طراحی ظاهری این گوشی ترکیبی از OnePlus 8 در پنل جلو و گوشی Mi 10 در پنل پشتی آن است. باید یادآور شویم که گوشی OnePlus 8 با امکان ارتباطی ۵G طراحی ظاهری شکیلی دارد و در کنار نسبت تصویر به بدنه بالا در آن، همچنین ناچ حفره‌ای در نمایشگرش طراحی شده است.

در همین حال گوشی شیائومی Mi 10 در پنل پشتی خودش ماژول دوربین چهارگانه دارد. بدین ترتیب اگر گوشی جدید اچ تی سی موسوم به Desire 20 Pro واقعا مجهز به دوربین اصلی چهارگانه و ناچ حفره‌ای مجهز باشد، می‌توان توسعه آن را در مقایسه با نسل قبلی (دوگانه Desire 19) گامی مهم پنداشت.

همچنین این موضوع را به خاطر داشته باشید که Desire 20 Pro گوشی پرچمداری که چند ماه پیش وعده داده شده بود، نیست. گوشی جدید Desire 20 Pro با اسم رمز Bayamo یک دستگاه میان رده است که از پردازنده کوالکام اسنپدراگون ۶۶۰ قدرت می‌گیرد، ۶ گیگابایت رم دارد و همچنین نرم افزار داخلی آن اندروید ۱۰ است.