به محض آنکه سامسونگ اولین گوشی منعطف خود را به نام Galaxy Fold معرفی کرد، شایعه‌های مرتبطی منتشر شد که ادعا می‌کردند کمپانی اپل هم به دنبال توسعه چنین محصول هوشمند است و می‌خواهد یک نسخه آیفون دورگه گوشی-تبلت عرضه کند. روز گذشته اطلاعاتی تازه‌تر درباره این گوشی هوشمند منتشر شد.

یک افشاگر معروف با نام کاربری IceUniverse در حساب کاربری Weibo خود اعلام کرد که کمپانی اپل تعداد زیادی نمایشگر منعطف به تولید کننده‌ای سفارش داده و ممکن است که سفارش آن در آینده همچنین افزایش پیدا کند. علاوه بر این شایعه‌ها، همچنین پتنت‌های متعددی در همین زمینه منتشر شده است که گوشی هوشمند اپل آیفون را با قابلیت انعطاف نمایش می‌دهد. یکی از این پتنت‌ها نشان می‌دهد که گوشی هوشمند مذکور می‌تواند یک نمایشگر ثانویه هم داشته باشد و در حالت باز از نظر طراحی و قالب کلی به شکل تبلت سازنده به نام آیپد دیده شود.

در یک پتنت مرتبط دیگر هم شاهد طراحی باتری منعطف برای چنین گوشی هوشمندی هستیم که اپل این باتری را به تکه‌های متعدد دسته بندی کرده است. این باتری در حالت بسته گوشی می‌تواند خمیده یا حتی از هم جدا شود و در همان حالت هم انرژی لازم برای روشن ماندن دستگاه را تامین کند.

اپل-گوشی-خرید گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

جان پروسر، افشاگر معروف، از طرف دیگر مدعی شده است که گوشی هوشمند تاشوی برند اپل از نمایشگر منعطف بهره نمی‌برد. ممکن است با گوشی هوشمندی مجهز به دو نمایشگر مشابه گوشی مایکروسافت Surface Dou مجزا روبرو باشیم. این گوشی هوشمند همچنین یک لولا دارد. نمایشگر خارجی دستگاه از حسگر تشخیص چهره Face ID بهره مند می‌شود.

از طرفی هم باید با احتیاط بیشتری با این شایعه‌ها مواجه شد. کمپانی اپل سرمایه گذاری هنگفتی برای تحقیقات خود می‌کند و به تحقیق و توسعه محصولات آینده خود با دید انتقادی و محتاط می‌نگرد. همچنین بسیاری از پروتوتایپ‌های این سازنده حتی اگر سال‌ها در حال کار باشند هم ممکن است هرگز به طور نهایی تکامل پیدا نکنند و روانه بازار نشوند.

آغاز روند تولید انبوه گوشی جدید آیفون۱۲

براساس شایعه‌های اخیر، کمپانی اپل روند تولید انبوه گوشی جدید آیفون ۱۲ خود را آغاز کرده و خودش را برای رونمایی از این خانواده جدید در اواخر سپتامبر یا اوایل اکتبر آماده می‌کند. کمپانی اپل امیدوار است تعداد ۸۰ میلیون دستگاه گوشی جدید آیفون ۱۲ تا آخر امسال توسط کارخانه‌هایش تولید و آماده عرضع شود و باقی سفارش هم در اوایل ۲۰۲۱ میلادی به اجرا درآید. با توجه به گزارش‌ها، ۴۰ درصد این تعداد به گوشی جدید و پرچمدار سطح بالای آیفون ۱۲ پرو مکس تعلق دارد.

با توجه به ادعای مدیر ارشد زنجیره تامین، کمپانی اپل موفق شده است تاخیر چند ماهه احتمالی در معرفی گوشی جدید آیفون ۱۲ را به چند هفته کاهش دهد.