کمپانی اپل، به این نتیجه رسیده‌است که درصد کمی از گوشی‌های آیفون دوازده، در خروجی صدا مشکل دارند. مشکل این آیفون‌ها، عدم خروج صدا از قسمت خروجی، در هنگام برقراری تماس است. اپل خدماتی را راه‌اندازی کرده که دارندگان گوشی آیفون۱۲، می‌توانند به صورت رایگان، این قطعه ناقص را تعویض کنند. البته، این امکان برای دارندگان گوشی آیفون دوازده ۶.۱ اینچ است و شامل دارندگان مدل مینی وپرومکس همین گوشی نمی‌شود.

در چه صورتی دستگاه، واجد شرایط تعویض قطعه، به صورت رایگان است؟

طبق تشخیص کمپانی اپل، درصد کمی از دستگاه‌های آیفون ۱۲ معمولی و پرو، ممکن است مشکل پخش صدا داشته‌باشند. در این دستگاه‌ها، قطعه‌ی ماژول گیرنده معیوب است یا پس از مدت کوتاهی معیوب می‌شود. دارندگان دستگاه‌های دچار نقص، ممکن است مشکلاتی را در خروج صدا تجربه کنند. دستگاه‌های خراب، بین تاریخ‌ اوکتوبر ۲۰۲۰ تا آوریل ۲۰۲۱، تولید و به فروش رسیده‌اند. در برقراری تماس آیفون ۱۲ معمولی یا مدل پرو، دچار مشکل می‌شوید و صدای گیرنده تماس را دریافت نمی‌کنید. ممکن است شما واجد شرایط تعویض ماژول خراب، به صورت رایگان باشید.

برای تعویض قطعه معیوب، چه اقداماتی باید صورت بگیرد؟

به منظور تعویض ماژول خراب، شما می‌توانید به کمپانی اپل و یا مراکز ارائه‌دهنده خدمات اپل، مراجعه کنید. در صورتی که آیفون ۱۲ شما، دچار مشکل بلندگو شده است برای تعویض قطعه می‌توانید به مراکز خدمات اپل بروید. یا شما می‌توانید با ارسال ایمیل، مستقیماً با کمپانی اپل تماس داشته باشید و برای تعویض قطعه، با پست درخواست بدهید.

آیفون دوازده ۶.۱ اینچ
تصویری از آیفون دوازده ۶.۱ اینچ

قبل از تعویض قطعه، چه کارهایی باید انجام شود؟

کمپانی اپل، به دارندگان آیفون دوازده با ماژول خراب توصیه می‌کند قبل از تغییر قطعه فایل‌های خود را بک‌آپ بگیرند. همچنین باید توجه داشته باشید درصورت شکسته یا آسیب‌دیده بودن صفحه نمایشگر گوشی آن را تعمیر کنید. مراکز ارائه‌دهنده خدمات اپل، قطعه را برای نمایشگرهای شکسته عوض نمی‌کنند. لذا اگر نمایشگر شما آسیب‌دیده یا ترک برداشته است، لازم است که ابتدا آن را تعمیر کنید.