کمبود شدید chipset

احتمالا با موضوع کمبود شدید تراشه در سراسر جهان آشنایی دارید که نه تنها صنعت تلفن‌های هوشمند ، بلکه محصولات دیگر را نیز تحت تاثیر قرار داده است. صنعت خودرو احتمالا بیشترین آسیب را متحمل شده، زیرا تحلیلگران پیش بینی کرده‌اند که ممکن است ۱۱۰ میلیارد دلار از فروش خود را از دست بدهند.

بر اساس گزارشی از گروه مالی Susquehanna ، کمبود تراشه جهانی نسبت به ماه جولای که زمان انتظار حدود ۶ روز کوتاه تر از زمان کنونی بود بدتر شده است. اکنون این فاصله به ۲۱ هفته یعنی طولانی ترین زمان انتظار از زمان شروع تحقیقات بازار در سال ۲۰۱۷ رسیده است.

چیپست های هوشمند

زمان انتظار برای تراشه های آنالوگ و Broadcom نیز بدتر شده است در حالی که تراشه‌های مدیریت power و دیگر سخت افزارهای اپتوالکترونیک زودتر در دسترس قرار خواهند گرفت. رونق صنعت محصولات هوشمند تا حد زیادی تحت تاثیر کمبود تراشه قرار گرفته است.

تلفن های همراه از چیپست های به اصطلاح جاسازی شده استفاده می کنند که برای انجام یک یا چند عملکرد اختصاصی طراحی شده اند ، اغلب با محدودیت های محاسباتی در زمان واقعی. آنها به عنوان بخشی از دستگاه کامل شامل قطعات سخت افزاری و مکانیکی تعبیه شده اند.

چیپست ها

تلفن های هوشمند محبوب همیشه مجهز به چیپست های پیشرفته تر هستند که بسته به برنامه نویسی آنها می تواند کارهای مختلفی را انجام دهد.

بنابراین عملکرد CPU (واحد پردازش مرکزی) آنها برای تجربه روزانه کاربران بسیار حیاتی است و مردم تمایل دارند از نرخ ساعت CPU اصلی که در قلب چیپست قرار دارد برای مقایسه عملکرد محصولات نهایی رقیب استفاده کنند.

سرعت پردازنده

همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، سرعت کلاک پردازنده تنها برای مقایسه عملکرد بین تراشه های رایانه در یک خانواده و یک نسل پردازنده مفید است.

همچنین ، با محبوبیت روزافزون بازی های تلفن همراه ، کاربران از انواع مختلف تراشه های GPU (واحد پردازش گرافیک) که به عنوان بخشی از چیپست های تلفن همراه استفاده می شود آگاهی بیشتری پیدا کرده و حتی گاهی اوقات هنگام تصمیم گیری در مورد خرید ، عملکرد آنها را در نظر می گیرند.