معرفی نسل بعدی اپل واچ

بعد از معرفی نسل بعدی اپل واچ در رویداد شهریور ماه اپل، چند روز پیش این دستگاه به صورت رسمی در دسترس همه مشتریان برای خرید قرار گرفت. سری ۷ اپل واچ نسبت به نسل گذشته خود تفاوت چشم گیری ندارد و بر خلاف پیش بینی ها مانند نسل گذشته خود بود. با این تفاوت که امسال اپل تصمیم گرفت تا اندازه صفحه نمایش را بزرگ تر از گذشته کند. ما در این ساعت هوشمند شاهد به حداقل رسیدن حاشیه صفحه نمایش بودیم. که طراحی اپل واچ را خیلی بهبود بخشیده بود.

ویدیو کالبد شکافی

اکنون ویدیو های کالبد شکافی این محصول منتشر شده است و ما شاهد طراحی اپل در سری ۷ اپل واچ هستیم. بنابر ویدیویی که سایت معتبر iFixit از کالبد شکافی و بررسی این دستگاه منتشر کرده است، ما می توانیم جزییات و تفاوت این نسل نسبت به سری ۶ را مشاهده کنیم.

کالبد شکافی

طبق بررسی کارشناس های iFixit و تجربه کالبد شکافی سری ۷، می توان با مقایسه قطعات داخلی این دو دستگاه در می یابیم که طراحی سری ۶ با سری ۷ تفاوت چندانی ندارد. به نوعی می توان گفت که از نظر طراحی این دو دستگاه خیلی مشابه هم هستند و شاهد مهندسی جدیدی در کنار هم قرار دادن سخت افزار این دستگاه در سری ۷ نیستیم. 

تفاوت نسل ها

تنها تفاوت ملموس این نسل نسبت به سری گذشته را می توان به صفحه نمایش متفاوت آن اشاره کرد. صفحه نمایشی که امسال اپل برای این دستگاه در نظر گرفته است نسبت به گذشته نازک تر شده است. همچنین طراحی داخلی صفحه نمایش شبیه طراحی صفحه نمایش آیفون ۱۳ پرو مکس است. همچنین پس از جدا کردن محافظ صفحه نماشگر کارشناس ها به نکته جدید برخورد کردند. امسال لایه پلاستیکی روی اپل واچ و صفحه اولد از حالت خمیده خارج شده و به شکل تخت در آمده است. این موضوع می تواند به محکم تر شدن صفحه نمایش در برابر ضربه و صدمه ها احتمالی کمک کند. 

در ادامه شما می توانید صحبت های کارشناس های iFixit را درباره سخت افزار اپل واچ سری ۷ را به صورت کامل ببینید:

نظر شما درباره طراحی تکراری این دستگاه چیست؟ به نظر شما ما شاهد طراحی تخت در اپل واچ های سال آینده خواهیم بود؟ یا همچنان باید به تغییر پردازنده و بزرگ تر شدن صفحه نمایش دستگاه برای اپل واچ سری ۸ اکتفا کنیم؟