شبکه اجتماعی توییتر از قابلیت جدیدی به نام Super Follows رونمایی کرد که بر اساس آن، کاربران توییتر در قبال اجازه دسترسی دیگران به محتوای خود، از دنبال کنندگان و علاقمندان محتوای پیج خود هزینه دریافت کنند و از این راه درآمد زایی کنند. همچنین از طرف دیگر،‌ امکان ایجاد گروه‌ها بر اساس علایق دلخواه و پیوستن به گروه‌های دیگر نیز برای کاربران به ارمغان آورده است.

در تصویری که توییتر منتشر کرده، امکان دسترسی به برخی منابع با پرداخت ۴٫۹۹ دلار به صورت ماهانه به نمایش گذاشته شده است. به این ترتیب افرادی که بطور مستمر تولید محتوا مشغول هستند، می‌توانند از این طریق به کسب درآمد بپردازند. همچنین پلتفرم Patreon نیز امکان پرداخت مستقیم را برای تولید کنندگان محتوا تدارک دیده است.

توییتر همچنین از قابلیت جدیدی با نام Communities نیز رونمایی کرده است که می‌توان آن را یکی از رقبای Facebook Groups به حساب آورد. به این صورت که افراد مختلف می‌توانند گروه‌های مختلف با موضوعات دلخواه مثل: آشپزی، سفر، فوتبال، موسیقی و… را راه اندازی کرده و افراد دیگر با پیوستن به این گروه‌ها، توییت‌های بیشتری را در حوزه این موضوعات در تایم لاین خود مشاهده کنند.