کاربران منتظر نسخه ای ویژه هستند

خیلی از کاربران منتظر نرم افزار جداگانه برای اینستاگرام ویژه آیپد هستند. چرا که این نرم افزار محبوب خیلی تکامل داشته و کاربران منتظر طراحی نسخه ای مخصوص آیپد برای خود هستند. اما طبق اخباری که منتشر شده نباید به این زودی ها منتظر این قابلیت باشیم. از آن جایی که اینساگرام، واتس آپ و فیسبوک همه برای یک شرکت است، از این رو برنامه توسعه یکی از این نرم افزار ها برای یک پلتفرم خاص و یک سری دستگاه خاص توجیه کمتری نسبت به سایر کار های توسعه ای این شرکت دارد.

 اینستاگرام
اینستاگرام

نظر مدیر عامل اینستاگرام

مدیر عامل اینستاگرام آدام ماسری قبلا هم درباره این مورد توضیح داده بود. اما در مصاحبه اخیر خود هم تقریبا حرف های گذشته خود را تکرار کرده است. او در پاسخ به این سوال که چرا هنوز برنامه اینساگرام نسخه مخصوص iPad ندارد، به مضمون این گونه گفته:من با آیپد کار کرده ام و وجود اینستاگرام برای آیپد قطعا اتفاق مثبتی است. اما تمام مردم آیپد ندارند و عده خاصی از این پلتفرم استفاده می کنند. علاوه بر این هنوز کار های زیادی به جز این کار برای انجام دادن است.  

در نهایت چه شد؟

از گفته های مدیر عامل این شرکت و شواهد به نظر می رسد که اینستاگرام می تواند برنامه ای برای توسعه نسخه مخصوص آیپد تنظیم کند. اما فعلا این موضوع برای این شرکت اهمیت ندارد و تمرکز خود را به روی تغییرات دیگری در این نرم افزار گذاشته است. تغییراتی مانند اچازه کاربران برای بارگذاری فایل از روی نسخه دسکتاپ یا آپدیت های مخصوص نسخه گوشی هوشمند و اضافه کردن ویژگی های خاص در آن. 

در مجموع با این اوصاف نمی دانیم که چه زمانی اینساگرام می خواهد تصمیم به تغییر در سیاست های خود بگیر. و نمی دانیم که چه زمانی شاهد نسخه مخصوص آیپد این نرم افزار بزرگ خواهیم بود. نظر شما چیست؟