مدیاتک چند روز پیش SoC پرچم‌دار خود به نام Dimensity 9000 را معرفی کرد و اکنون ما اولین شایعه را در مورد عرضه میان رده بالای آن برای سال ۲۰۲۲ – Dimensity 7000 داریم.

این شایعه حاکی از آن است که چیپست بعدی مدیاتک Dimensity 7000 وارد مرحله آزمایش شده و بر اساس فرآیند تولید ۵ نانومتری TSMC ساخته شده است و از طراحی ساخت V9 جدید ARM استفاده می‌کند که در مدیاتک Dimensity 9000 نیز پیاده سازی شده است.

هنوز برای صحبت در مورد سرعت ساعت و تنظیمات CPU زود است، اما به اصطلاح Digital Chat Station می گوید پشتیبانی SoC از شارژ سریع به راحتی بین اسنپدراگون ۸۷۰ و اسنپدراگون ۸۸۸ در حدود شارژ ۷۵ واتی قرار می‌گیرد و این نکته برای یک تراشه غیر پرچم‌دار کاملا امیدوار کننده به نظر می‌رسد.

شرکت مدیاتک (به انگلیسیMediaTek Inc.) یک شرکت طراح محصولات نیمه‌رسانا برای کاربردهای بی‌سیم، رسانه دیجیتال و پردازنده چین است. مدیاتک در سال ۱۹۹۷ تأسیس شد و ۲۳ ژوئیه ۲۰۰۱ در فهرست بازار بورس تایوان با کد ۲۴۵۴ قرارگرفت.[۱] دفتر مرکزی مدیاتک در شهر سینچو چین قرار دارد و به منظور فروش و پژوهش، شعباتی در چین، هند، سنگاپور، ایالات متحده آمریکا، ژاپن، کره، دانمارک، انگلستان، سوئد و دوبی دارد.