بسیاری از طرفداران برند اپل با معرفی آیپد مینی نسل پنجم و مشاهده شباهت بسیار زیاد آن به نسخه سال ۲۰۱۵ ناامید شدند. اما ظاهرا لازم نیست مدتی طولانی منتظر بمانید تا تغییرات اساسی در این محصولات اعمال شود. همه نشانه‌ها از این موضوع خبر می‌دهند که تبلت جدید آیپد مینی ۲۰۲۱ که پاییز امسال معرفی می‌شود، با تغییرات اساسی در طراحی در مقایسه با آیپد مینی ۲۰۱۹ به بازار راه پیدا می‌کند.

با توجه به گزارش خبرگزاری بلومبرگ، نسل ششم تبلت اپل آیپد مینی پاییز امسال عرضه می‌شود. در حال حاضر تنها درباره تبلت جدید آیپد مینی ۲۰۲۱ مطمئن هستیم اما برخی شایعه‌ها اشاره دارند که آیپد ایر تازه دیگری هم این بار با طراحی بدون دکمه خانه و حاشیه‌های بسیار باریک در راه است.

البته حذف دکمه خانه الزاما به معنی استفاده از تکنولوژی Face ID نیست. ممکن است حسگر Touch ID به لبه بالای بدنه در تبلت جدید آیپد مینی منتقل شود و به عنوان دکمه دوگانه پاور و تشخیص هویت به کار گرفته شود.

آیپد مینی جدید به بزرگی آیپد ایر ۲۰۲۰ با نمایشگر ۱۰٫۹ اینچی نخواهد بود اما به لطف طراحی حاشیه‌های باریک انتظار داریم نمایشگر ۸٫۵ تا ۹ اینچی آن در بدنه‌ای تقریبا هم اندازه با آیپد مینی ۵ تعبیه شود.

اپل-تبلت-تبلت جدید_قیمت تبلت-علاالدین-پاساژ علاالدین
اپل-تبلت-تبلت جدید_قیمت تبلت-علاالدین-پاساژ علاالدین

قیمت آیپد مینی حدودا چقدر است؟

هنوز نمی‌دانیم کدام پردازنده ساخت اپل درون این تبلت نسل ششم قرار می‌گیرد اما قطعا انتظار داریم که عملکرد آن سطح بالاتر از تراشه A12 Bionic باشد که دو سال پیش درون تبلت ۷٫۹ اینچی اپل عرضه شد.

تراشه A14 Bionic درون تبلت اپل آیپد ایر ۴ ممکن است تراشه مورد انتخاب سازنده برای تبلت جدید آیپد مینی باشد اما قطعا برای آیپد پرو ۲۰۲۱ تراشه مناسبی نخواهد بود. این تراشه می‌تواند عملکرد آیپد مینی را به عنوان رقیبی مناسب برای میان رده‌های سطح بالای سامسونگ ارتقا دهد.

با توجه به تغییرات چشمگیر در آیپد مینی ۲۰۲۱ ممکن است قیمت آن ۳۹۹ دلار یا بیشتر از آن باشد. همچنین به خاطر داشته باشید قیمت آیپد ایر جدید احتمالا بیشتر از انتظارمان خواهد بود. این تبلت با نمایشگر اولد  ممکن است سال ۲۰۲۲ یا ۲۰۲۳ عرضه شود.

در همین حال شایعه شده بود که نسل نهم از آیپدهای اپل با نمایشگر رایج ۱۰٫۵ اینچی مجهز به تراشه A13 Bionic در بهار امسال معرفی می‌شود. اما با توجه به معرفی نشدن آن عجیب نیست که اپل تصمیم بگیرد رونمایی از این تبلت جدید خود را تا بهار سال آینده هم به تعویق بیندازد. بدین ترتیب تبلت جدید آیپد مینی ۲۰۲۱ تنها تبلت اقتصادی اپل و ارزان‌تر از خانواده گوشی جدید آیفون ۱۳ خواهد بود که این غول کوپرتینویی پاییز امسال در کنار ساعت هوشمند اپل واچ ۷ خود عرضه می‌کند.