مایکروسافت اجازه نداده که شکست کامل بازار اولین Surface Duo او را از عرضه سرفیس Duo 2 چند هفته پیش منصرف کند، و در حالی که پیشرفت‌های قابل توجهی در این نسخه وجود دارد که نسبت به نسل قبلی خود بهتر عمل کرده است، اما احتمالا چنین بازخوردی نخواهد داشت. عکس‌های منتشر شده، ساختار دو صفحه نمایش یک دستگاه “تاشو” را ارائه می‌دهد، اگرچه نه به شکلی که ما از گوشی تاشو تصور می‌کنیم. هیچ یک از دو صفحه نمایش تا نمی‌شوند، این فقط یک دستگاه با دو صفحه است که با یک لولا و حاشیه از هم جدا شده‌اند. اما سوال اصلی اینجاست: وقتی تحت آزمایش‌های سخت قرار می‌گیرد چگونه عمل می‌کند؟


این چالش دقیقا همان چیزی است که YouTuber Zack از JerryRigEverything قصد کشف آن را داشت، و این گوشی را سخت به چالش کشید. شما می‌توانید تمام تجربه او را در ویدیوی آپلود شده در یوتیوب مشاهده کنید. در صورتی که قادر به تماشای آن نیستید، در ادامه اصل ماجرا را به شما می‌گوییم. از آنجایی که این صفحه نمایش‌ها انعطاف پذیر نیستند، هر دو با شیشه گوریلا گلس ویکتوس کاور شده‌اند که در سطح ۶ در مقیاس سختی Mohs خراشیده می‌شود، با شیارهای عمیق‌تر در سطح ۷ دقیقا همانطور که انتظار می‌رود و دقیقا مانند هر تلفن دیگری.

جنس دو طرف Surface Duo 2 پلاستیکی است و شامل حسگر اثر انگشت نیز می‌شود، به این معنی که اگر آن را خراش دهید، یا دیگر خیلی خوب مثل روز اول کار نمی‌کند یا اصلا کار نمی‌کند. هر دو صفحه‌ نمایش می‌توانند برای مدت بسیار طولانی در معرض شعله مستقیم فندک باشند بدون اینکه آثار بزرگی بر جای بگذارند، و در نهایت وقتی نوبت به تست خم شدن می‌رسد، گوشی دوام می‌آورد، اما واضح است که قسمت مقابل لولا کاملاً مستعد خم شدن است اما نه به روش خوب و مناسب.