گوگل پیکسل تاشو همان دوربین اصلی ۱۲٫۲ مگاپیکسلی پیکسل ۵ را دارد

پیکسل تاشو گوگل، قرار بود امسال هم‌زمان با گوگل پیکسل ۶ معرفی شود با این حال، این اتفاق نیوفتاد و اححتمالا گوگل عرضه این گوشی را به سال اینده، یعنی ۲۰۲۲ موکول کرده است. اخیرا اطلاعاتی به دست رسیده که نشان می‌دهد گوگلريا، در پیکسل تاشو خود از دوربینی مشابه با آنچه در گوگل پیکسل ۶، استفاده کرده بود، استفاده کرده است. ظاهرا این گوشی تاشوی پیکسل، دو دوربین دارد تا هم در حالت باز و هم در حالت بسته بتواند عکس‌برداری کند. ما  در این مقاله به بیان آنچه که اخبار مختلف درمورد پیکسل تاشو گفته‌اند پرداخته‌ایم. ارگ به گوشی‌های تاشو علاقمند هستید، بد نیست که تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

دوربین مشابه

بر اساس یک حذف APK که توسط ۹to5Google انجام شده است، دستگاه پیکسل تاشو آینده گوگل از همان سیستم دوربین تقویت‌شده موجود در سری Google Pixel 6 برخوردار نخواهد بود. طبق اطلاعاتی که در جدیدترین نسخه اپلیکیشن دوربین گوگل کشف شده است، اسم رمز Pixel تاشو آینده “Pipit” است که در مقطعی از “Passport” تغییر کرده است.

تیم “APK Insight” خروجی متوجه شد که تلفن تاشو پیکسل از همان دوربین اصلی ۱۲٫۲ مگاپیکسلی استفاده می‌کند که در پیکسل ۵ یافت می‌شود. این دوربین IMX363 سونی به‌جای سنسور ۵۰ مگاپیکسلی GN1 است که در پیکسل ۶ و پیکسل ۶ پرو جدید یافت می‌شود. همچنین انتظار می‌رود د  سونی IMX386 نیز از  این دستگاه استفاده شود احتمالا سونی برای دوربین اولترا واید از این دوربین استفاده خواهد کرد.

علاوه بر این دو دوربین، شواهدی از سنسورهای دوگانه IMX355 وجود دارد که دوربین سلفی ۸ مگاپیکسلی در پیکسل ۵ و پیکسل ۶ (غیر پرو) است. اعتقاد بر این است که “Pipit” دارای دوربین سلفی دوگانه خواهد بود: یکی برای یک نمایشگر خارجی درحالی‌که دستگاه تا شده است و دیگری در صفحه‌نمایش داخلی درحالی‌که دستگاه باز است.

زمان عرضه

انتظار می‌رود پیکسل تاشو گوگل در سال ۲۰۲۲ وارد بازار شود. قبلاً تصور می‌شد که گوگل در آخرین رویداد راه‌اندازی پیکسل ۶ خود یک دستگاه تاشو را معرفی خواهد کرد، اما در نهایت این اتفاق نیفتاد. آخرین شواهد منتشر شده در سال ۲۰۲۲ توسط “isPixel2022Foldable” اشاره شده است که در کد دوربین APK ذکر شده است. اگر به دیگر مراجع مشابه مانند «IsPixel2019» اشاره کنیم که به Pixel 4 و Pixel 4 XL اشاره می‌کند، آنگاه می‌توانیم این فرض را داشته باشیم که این تلفن در سال آینده وارد بازار می‌شود. از آنجایی تا عرضه این گوشی تاشو زمان زیادی باقی است، انتظار می‌رود که اخبار و اطلاعات بیش‌تری درباره این گوشی به دست برسد. در صورت به دست رسیدن اخبار بیش‌تر، ما آن را در همین سایت با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

جدیدترین رونمایی از Android 12L – نسخه‌ای از Android 12 که برای تبلت‌ها، دستگاه‌های تاشو و دستگاه‌های ChromeOS بهینه شده است  در Q1 2022 عرضه می‌شود. این بدان معناست که ما می‌توانیم انتظار داشته باشیم که یک دستگاه پیکسل تاشو توسط گوگل معرفی شود، هرچند مشخص نیست که آیا این اتفاق در H1 یا H2 سال ۲۰۲۲ رخ خواهد داد.  نظر شما در این باره چیست؟ گوگل پیکسل تاشو چه زمانی عرضه خواهد شد؟

این مطلب، ترجمه است. در صورت تمایل به مشاهده و یا خواندن منبع اصلی می‌توانید به این لینک مراجعه کنید و مطالب مربوطه را مطالعه کنید.