کن پیلونل، دانشجوی مهندسی رباتیک، ماه گذشته با هک فوق العاده ای که توانست یک پورت USB-C کارآمد را برای یک آیفون USB-C کاملاً کاربردی در آیفون X قرار دهد، اینترنت را شگفت‌زده کرد. و اکنون، پیلونل یک ویدیوی بسیار دقیق‌تر منتشر کرده است که نشان می‌دهد چگونه موفق به انجام این هک شده است، همراه با یک مخزن Github با جزئیات فنی، دستورالعمل‌های CNC و اطلاعات مربوط به PCB سفارشی که برای هر کسی که به اندازه کافی شجاع است آنرا امتحان کند طراحی کرده است.

این ویدیوی ۱۳ دقیقه‌ای، ویژگی‌های مود پیلونل را نشان می‌دهد که از نظر تئوری ساده است: ترکیب اتصال Lightning به USB-C با هم در زنجیره‌ای برای تقلید از پورت USB-C مناسب.

توضیحات ویدیو

این ویدیو تقریباً کل فرآیند توسعه را نشان می دهد و یک پروسه کاملاً طولانی است، از اثبات نمونه های اولیه مفهومی، مهندسی معکوس کانکتور لایتنینگ (و در نهایت مهندسی معکوس کانکتور لایتنینگ جعلی)، سفارش یک تخته دایره ای انعطاف پذیر، و ماشینکاری قاب آیفون برای قرار دادن رابط فیزیکی بزرگتر USB-C.

این ویدیو همچنین نشان می‌دهد که نصب مدار اضافی با خم شدن برد در دو طرف سخت‌افزار Taptic Engine اپل برای فشرده کردن تمام اجزای ضروری چقدر سخت بوده است.

ادامه توضیحات

پیلونل همچنین نمونه اولیه خود را در eBay به حراج می گذارد، جایی که قیمت پیشنهادی تا زمان انتشار این قطعه برای  کسانی که ثروت بسیار و همچنین علاقه زیادی به آیفون USB-C دارد به ۳۴۰۰ دلار رسیده است. پیلونل خاطرنشان می‌کند که هر کسی که گوشی را می‌خرد نباید آن را بازیابی، به‌روزرسانی یا پاک کند، باز کند یا «از آن به عنوان تلفن روزانه خود استفاده کند».

در نهایت، پیلونل کل پروژه را منبع باز قرار داده است تا دیگران بتوانند بر روی کارهای موجود او بسازند، خواه ساخت مدل های سفارشی USB-C iPhone X یا انتقال طرح به آیفون های دیگر (اگرچه طراحی کامل PCB این کار را رو نمایی نمی کند تا پس از اتمام حراج پست شود). او همچنین خاطرنشان می کند که قصد دارد به طراحی خود ادامه دهد و اهدافی برای بهبود شارژ سریع، ضد آب بودن و حتی فعال کردن لوازم جانبی USB-C داشته باشد.

 

 

منبع مطلب