شرکت اطلاعاتی بازار TrendForce پیش بینی خود از استراتژی اپل را برای سری آیفون ۱۳ در آینده اعلام کرد.

احتمال دارد این گوشی را  Apple 12s بنامند و همچنین ممکن است نسل جدید، ویژگی‌های آیفون ۱۲ را بهبود بخشد.

کمبود قطعات باعث افزایش قیمت‌ها شده است ، اما به گفته تحلیلگران ، اپل قیمت ۷۰۰ دلاری فعلی را برای آیفون mini حفظ خواهد کرد البته آیفون مینی خیلی در این گزارش مد نظر ما نیست.

اپل همچنین در حال به روزرسانی برخی ویژگی‌ها است. برای اولین بار ، آیفون ۱۳ پرو از پنل های امولد با نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتز (پنل های LTPO) بهره خواهد برد و به کمک محفظه جدید و باریک اجزای Face ID ، شکاف آن کوچکتر خواهد بود.

تمام دوربین های اصلی از OIS سنتی به حالت تثبیت کننده سنسور تغییر می‌یابند. همچنین ، دوربین اولترا واید از لنزهای ۶P پیشرفته تر با فوکوس خودکار بهره می‌برند. TrendForce با گزارش قبلی مبنی بر مجهز شدن همه مدل‌ها به LiDAR ، مخالف است و می‌گوید فقط دو مدل از آن بهره خواهند برد.

در این گزارش همچنین ادعا شده است که دو گوشی آیفون پرو فقط دارای یک گزینه ذخیره سازی TB خواهند بود. به این معنی که حافظه آنها یکبار دیگر ۵۱۲ گیگابایتی خواهد شد. همه مدل ها از چیپست جدید Apple A15 استفاده می‌کنند.

تحلیلگران پیش بینی می‌کنند ، به لطف افزایش میزان واکسیناسیون و کاهش مشکلات دیگر، اپل حدود ۲۲۳ میلیون دستگاه تولید خواهد کرد. این بدان معناست که سری جدید حدود ۳۹ درصد از کل آیفون های تولید شده در سال جاری را شامل خواهد شد. همراه با سری ۱۲ و دستگاه هایی که در حال تولید هستند ، سهم مدل های ۵G در خط تولید اپل از ۳۹٪ به ۷۵٪ ارتقا می‌یابد.

طبق گزارش قبلی TF ، تولید آیفون ۱۲ مینی بدلیل برآورده نکردن اهداف فروش، متوقف شد. ظاهراً این شرکت امید زیادی به آیفون ۱۳ mini ندارد ، زیرا تحلیلگران انتظار دارند اپل اهداف و تلاش های بازاریابی خود را بر روی سه مدل مهم دیگر متمرکز کند.