بیانیه مطبوعاتی جدید کمیسیون اروپا

در بیانیه مطبوعاتی جدید کمیسیون اروپا ، قانونی برای کمیسیون استاندارد شدن شارژ در همه دستگاه های مصرف کننده توسط کمیسیون اروپا اعمال شده است. همچنین قصد دارد استاندارد شارژ سریع را “هماهنگ” کرده و “فروش شارژرهای USB-C ناشی از فروش دستگاه های الکترونیکی” را جدا کند. این پیشنهاد در مورد “تلفن های هوشمند ، رایانه لوحی ، دوربین ، هدفون ، بلندگوهای قابل حمل و کنسول های بازی دستی” اعمال می شود.

 

کمیسیون به طور رسمی چهار مورد را پیشنهاد می کند:

یک پورت شارژ هماهنگ برای دستگاه های الکترونیکی: USB-C پورت رایج خواهد بود.

فن آوری شارژ سریع هماهنگ: از تولید کننده های مختلف به طور غیر موجه سرعت شارژ را محدود می کند و از یکسان بودن سرعت شارژ هنگام استفاده از هرگونه شارژر سازگار برای دستگاه جلوگیری می کند.

جدا کردن فروش شارژر از فروش دستگاه الکترونیکی: کمیسیون می گوید مصرف کنندگان اتحادیه اروپا در حال حاضر به طور متوسط ​​سه شارژر دارند و فقط از دو عدد شارژر استفاده می کنند.

بهبود اطلاعات برای مصرف کنندگان: OEM ها باید اطلاعاتی در مورد سرعت شارژ و اینکه آیا دستگاه از شارژ سریع پشتیبانی می کند ، ارائه دهند.

 کمیسیون اتحادیه اروپا

به گفته کمیسیون اتحادیه اروپا ، مصرف کنندگان اروپایی سالانه ۲٫۴ میلیارد یورو برای شارژرهای مستقل که همراه دستگاه ها نیستند هزینه می کنند. همچنین ، تخمین زده می شود که سالانه ۱۱۰۰۰ تن زباله الکترونیکی از شارژرهای دفع شده  استفاده می شود. کمیسیون اتحادیه اروپا امیدوار است که قانون پیشنهادی به طور بالقوه بتواند سالانه ۲۵۰ میلیون یورو در خرید شارژرهای غیر ضروری صرفه جویی کند.

استانداردسازی شارژ سریع

استانداردسازی شارژ سریع استاندارد جالبی است. بسیاری از سازندگان تلفن چینی از استانداردهای مختلف شارژ سریع برای رقابت با یکدیگر استفاده می کنند ، اما اکثر آنها از نوعی شارژ سریع USB-C Power Delivery پشتیبانی می کنند. بنابراین ، تولیدکنندگان باید اطلاعات مربوط به شارژ سریع را ارائه دهند تا از سرعت شارژ مورد انتظار آنها از شارژر موجود در خانه مطلع شوند.

تبدیل Lightning به USB-C

قوانین پیشنهادی بیشترین تاثیر را بر اپل خواهد گذاشت. آنها باید از Lightning به USB-C تغییر کنند. سالهاست که شایعه شده است که اپل این تغییر را انجام می دهد  و حتی اگر MacBook و iPad اپل قبلاً به USB-C تغییر کرده اند ، دو خط تولید محبوب ترین آن: iPhone و AirPods ، همچنان از کابل Lightning استفاده می کنند. این امر به فروش شارژرها و کابل های اپل لطمه می زند ، بنابراین اپل بدون مبارزه تسلیم نمی شود.

با این وجود ، قانون پیشنهادی هنوز باید توسط روش عادی قانونگذاری تصویب شود تصمیم مشترک باید توسط پارلمان و شورای اتحادیه اروپا تصویب شود. پس از تصویب قانون و در صورت تصویب ، یک دوره ۲۴ ماهه به تولیدکنندگان OEM برای انتقال به قوانین جدید اتحادیه اروپا داده می شود.