به نظر می‌‌رسد که گوشی جدید Galaxy Z Fold 2 هم به تازه‌ترین نسل پوشش‌های شیشه‌ای محافظ صفحه نمایش موسوم به Gorilla Glass Victus مجزه می‌شود که البته برخی منابع از آن تحت عنوان Gorilla Glass 7 هم یاد کرده‌اند. منبع انتشار این خبر مدعی شده که این پوشش قرار است سطح خارجی نمایشگر گوشی سامسونگ را محافظت کند.

چندی پیش کلیپ ویدیویی درباره گوشی سامسونگ Galaxy Note 20 Ultra منتشر شد و نشان داد که نمایشگر این گوشی هوشمند به شکل حیرت انگیزی در مقابل سقوط دستگاه از ارتفاع دوام آورد که همچنین نشان دهنده کیفیت بالای این روکش محافظ هم بود. بدین ترتیب اگر Gorilla Glass Victus در سطح خارجی نمایشگر گوشی سامسونگ Galaxy Z Fold 2 تعبیه شود، این دستگاه را در مقابل آسیب‌های متعدد حفظ می‌کند.

این روکش محافظ همچنین ممکن است روی سطح خارجی پنل پشتی هم قرار گیرد؛ اما نمایشگر منعطف داخلی دستگاه با چنین متریالی نمی‌تواند به کار گرفته شود. در این بخش از پوشش شیشه‌ای بسیار باریک با لایه پلاستیکی روی آن استفاده می‌شود.

سامسونگ-گوشی-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

سامسونگ به قطع رقابت در بازار گوشی‌های هوشمند منعطف را برنده شده است؛ اما همچنان باید بگوییم که در بخش مقاومت بدنه و همچنین بهینه بودن تکنولوژی به خودش باخته است. همان طور که می‌دانید، بارها به خاطر مشکل در مکانیزم لولا و برآمدگی گوشه‌های نمایشگر منعطف از گوشی‌های تاشوی این برند شکایت شده است. متاسفانه سامسونگ هنوز نتوانسته است به کمک تکنولوژی روز مشکل چین‌های بوجود امده روی نمایشگر را مرتفع سازد.

علاوه بر این همچنان انتظار نمی‌رود که همه موارد در نسل دوم از بین رفته یا به طور کلی بهبود یافته باشد. این گوشی همچنان نمودی از پیشرفت حدودی تکنولوژی در دستان سامسونگ است. بعلاوه این غول تکنولوژی انتظار ندارد که گوشی هوشمند منعطفش به شکل شگفت آوری در بازار به فروش برسد و احتمالا به همین خاطر هم آن را در تعداد انبوه تولید و عرضه نمی‌کند. ظاهرا هدف سامسونگ از عرضه این گوشی‌ها درواقع آزمون و خطا در بازار نمایشگرهای منعطف است تا بتواند روزی به به تکامل دست پیدا کند.

اگر به خاطر داشته باشید، کمپانی سامسونگ در ماه اوت و در خلال برگزاری رویداد آنپکد خود از گوشی جدید Galaxy Z Fold 2 هم در کنار برخی دیگر از محصولات رونمایی کرد. البته رونمایی بسیار جزئی بود و حالا قرار است سامسونگ در تاریخ ۱ سپتامبر (۱۱ شهریور) به طور مفصل این گوشی جدید خود را معرفی کند و به توضیح مشخصات فنی و قابلیت‌های آن بپردازد. فروش این دستگاه هوشمند منعطف از نیمه اول ماه سپتامبر احتمالا در حدود قیمت حداقل ۲۰۰۰ دلار آغاز می‌شود.