پشتیبانی Vimeo از دالبی ویژن

Vimeo امروز اعلام کرد که از استاندارد Dolby Vision HDR پشتیبانی می‌کند. در حالی که این شرکت قبلا از آپلود محتوای HDR10 پشتیبانی می‌کرد ، پشتیبانی دالبی ویژن یک تجربه مشاهده با کیفیت بالاتر را برای شما امکان پذیر می‌کند.
اگر قصد دارید یک فیلم Dolby Vision آپلود کنید ، اکنون می‌توانید آن را از هر دستگاهی صرف نظر از ردیف حساب Vimeo خود انجام دهید.

Dolby Vision
Dolby Vision

 

Dolby Vision

برای اطمینان از اینکه ویدیوی  Dolby Vision HDR شما به درستی نمایش داده می‌شود ، فقط باید مطمئن شوید که در مشخصات HEVC 10 بیتی ، HLG و Dolby Vision 8.4 قرار دارد. Vimeo بقیه موارد از جمله ایجاد استاندارد HDR10 ، محدوده گسترده SDR و نسخه های SDR را بصورت اتوماتیک مشخص می‌کند.نکته پیچیده‌ای که وجود دارد این است که مشاهده محتوای Dolby Vision در حال حاضر محدود به دستگاه‌های اپل است. که فقط شامل iPhone 8 و آیفون‌های جدیدتر ، iPad Pro نسل ۲ و بالاتر ، مدل‌های Mac منتخب و Apple TV 4K متصل به تلویزیون Dolby Vision است. این کار را می‌توان در Safari یا در برنامه Vimeo انجام داد.

 محدودیت Dolby Vision

در واقع این محدودیت هیچ تفاوتی با محدودیت‌هایی که Vimeo قبلا برای محتوای استاندارد HDR10 خود داشت ، که فقط در دستگاه‌های اپل قابل مشاهده است ، ندارد؛ به این معناست که اگر از دستگاه اندروید یا ویندوز استفاده می‌کنید ، فقط نسخه SDR را مشاهده خواهید کرد.
نکته جالب این است که اگر صاحب مدل آیفون ۱۲ هستید، می‌توانید بدون نیاز به کامپیوتر ، یک فیلم  Dolby Vision HDR را مستقیما در Vimeo ضبط ، ویرایش و آپلود کنید. آیفون ۱۲ با همان فرمت HEVC 10 بیتی HLG Dolby Vision 8.4 که Vimeo به آن احتیاج دارد ، ضبط می‌کند تا هیچ مشکلی در زمینه سازگاری نداشته باشید.