در حالی که امکان فیلم برداری ۴K با سرعت ۶۰ فریم بر ثانیه اخیرا به استاندارد درون اغلب گوشی‌های پرچمدار تبدیل شده است، به نظر می‌رسد که کمپانی اپل می‌تواند امکان فیلم برداری با کیفیت مذکور را در سرعت‌های ۱۲۰ و حتی ۲۴۰ فریم بر ثانیه به سری گوشی جدید آیفون ۱۲ خود اضافه کند.

منابع مختلف انتشار این شایعه، نشانه‌های اصلی مبنی بر این امکان را در کدهای نرم افزاری نسخه بتای رابط کاربری iOS 14 پیدا کرده‌اند. در همین حال، منابع مذکور مدعی شده‌اند که فیلم برداری ۴K با سرعت ۲۴۰ فریم بر ثانیه قطعا به شکل وضعیت اسلوموشن در دسترس کاربران قرار می‌گیرد اما سرعت ۱۲۰ فریم بر ثانیه احتمالا نوعی وضعیت رایج در قالب فیلم برداری دوربین خواهد بود.

از طرفی هم همگی می‌دانیم که الزاما هرچه در نسخه بتای نرم افزارهای سیستم عامل دیده می‌شود، در نسخه نهایی در دسترس قرار نمی‌گیرد. اما حداقل اینگونه به نظر می‌رسد که تازه‌ترین گوشی آیفون قادر به پشتیبانی از این ویژگی خواهد بود. این موضوع را هم باید یادآور شویم که نشانه‌ای مبنی بر پشتیبانی گوشی آیفون ۱۲ از امکان فیلم برداری ۸K در دست نیست؛ در حالی که بسیاری از پرچمداران اندرویدی ۲۰۲۰ به لطف پردازنده قدرتمند ۸۶۵ خود از آن بهره می‌برند.

اپل-گوشی-قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

پشتیبانی گوشی جدید آیفون ۱۲ پرو / پرو مکس از نرخ رفرش ۱۲۰ هرتز

کاربر معروف فضای مجازی، Ice Universe، در توییتر خود نوشت که دو گوشی جدید آیفون ۱۲ پرو و پرو مکس به نمایشگرهایی با پشتیبانی از نرخ رفرش ۱۲۰ هرتز مجهز می‌شوند. بدین ترتیب این گوشی‌ها ضمن ارائه تجربه کاربری روان، همچنین قادر به رقابت با بسیاری پرچمداران اندرویدی جدید خواهند بود.

سیستم عامل iOS 14 که اخیرا به طور رسمی معرفی شد، اسنادی را از آیفون با نمایشگر سطح بالاتر از گذشته به نمایش گذاشت. اپل اخیرا iOS 14  را برای توسعه دهندگان منتشر کرد و برخی کاربران که این نسخه را دریافت کردند، مدعی شدند که امکان انتخاب نرخ رفرش روی گوشی آیفون ۱۱ پرو مکس برایشان مهیا شده است. در منوی تنظیمات، Accessibility، Dynamic effects options می‌توانید نرخ رفرش را روی ۶ هرتز تنظیم کنید. این اقدام از سوی اپل ممکن است بدین معنی باشد که سازنده مذکور قصد دارد گوشی جدید آیفون ۱۲ خود را با نمایشگر مجهز به نرخ رفرش بالاتر معرفی کند. بالاترین نرخ رفرش در آیفون‌های فعلی معادل ۶۰ هرتز است.

اپل پیش از این تکنولوژی ProMotion را برای نرخ رفرش متغیر روی دستگاه هوشمند iPad Pro به کار گرفت. گسترش استفاده از این تکنولوژی روی نمایشگرهای اولد نسل جدید آیفون، استانداردهای استفاده از آن را بهبود می‌بخشد.