یکی از افشاگرام معتبر دنیای مجازی ادعا می‌کند کمپانی سامسونگ قصد دارد لنز تله فوتو را در همه مدل‌های گوشی جدید گلکسی اس ۱۱ خود تعبیه کند. به گفته این افشاگر حتی S11 e تقریبا ارزان قیمت که جانشین S10e است هم از این امکان پیشرفته بهره می‌برد. ورای این لنز قرار است حسگری با وضوح حداقل ۴۸ مگا پیکسل وجود داشته باشد.

هر هفته شاهد انتشار شایعه‌ها و خبرهایی تازه از خانواده سه گانه گلکسی اس ۱۱، اس ۱۱ پلاس و اس ۱۱ ای هستیم که قرار است سال آینده معرفی شوند. هفته گذشته هم تصاویر رندری سه بعدی از این گوشی سامسونگ در فضای وب منتشر شد. با توجه به گزارش‌های اخیر، گوشی سامسونگ گلکسی اس ۱۱ پلاس قرار است باتری با ظرفیت ۵۰۰۰ میلی آمپر ساعت داشته باشد.

حالا Ice Universe درباره جزئیاتی صحبت کرده است که پیش‌تر هیچکس به آن‌ها اشاره نکرده بود. این افشاگر می‌گوید هر سه مدل امسال و حتی S11e هم از قابلیت بزرگنمایی اپتیکال بهره می‌گیرند.

این افشاگر به حسگری اشاره کرده است که گفته می‌شود پشت لنز تله فوتو پنهان تعبیه می‌شود. این اطلاعات از این جهت جالب توجه است که حسگرهای مرتبط با لنزهای تله فوتو اغلب وضوح پایینی دارند و ۸ تا ۱۶ مگا پیکسلی هستند. حالا اگر سامسونگ از لنز ۴۸ مگا پیکسلی تله فوتو استفاده کند، باید اس ۱۱ را جهشی چشمگیر نسبت به نسل قبلی قلمداد کنیم. اگر این لنز ۴۸ مگا پیکسلی ساخت خود سامسونگ و ISOCEL باشد، قادر است هر ۴ پیکسل را در یک پیکسل ادغام کند و تصاویر بسیار باکیفیتی ارائه دهد.

البته جزئیاتی درباره بیشینه بزرگنمایی اپتیکال در این سه گوشی سامسونگ بیان نشده است اما گفته می‌شود که گوشی جدید گلکسی اس ۱۱ پلاس از بزرگنمایی اپتیکال تا ۵ برابر پشتیبانی می‌کند.