آمار فروش تلفن‌های هوشمند در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ منتشر شده است و همانطور که انتظار می‌رفت این دوران نسبت به دوران مشابه در سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا فروش کمتری را تجربه کرده است.  تعداد کل گوشی‌های فروخته شده در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ برابر با ۲۹۴٫۷ میلیون بوده است در حالی که در سال ۲۰۱۹ این عدد معادل ۳۷۰٫۳ میلیون اعلام شده بود که نشان دهنده کاهش ۲۰٫۴ درصدی است.

اما فروش هر برند نیز در این بازه زمانی مشخص شده است که نشان می‌دهد سامسونگ ۱۹٫۵ درصد را به خود اختصاص داده و ۲۰ درصد فروش هم در اختیار هواوی است. اپل هم با فرو ش ۱۳٫۵ درصدی در جایگاه سوم قرار گرفته است. شیائومی و اوپو هم به ترتیب در جایگاه‌های بعدی قرار گرفته‌اند که پیشرفت خوبی برای آن‌ها محسوب می‌شود.

اما آمار جذاب دیگری که از این بازه منتشر شده است پر فروش ترین گوشی‌ها در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ است که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید. همانطور که مشخص است آیفون ۱۱ فروش فوق العاده خوبی را تجربه کرده است و با ۳۷٫۷ میلیون دستگاه جایگاه نخست را در اختیار دارد و در جایگاه دوم هم گوشی میان رده و محبوب سری A سامسونگ یعنی A51 قرار گرفته است.  دیگر رتبه‌ها را نیز در تصویر مشاهده می‌کنید.

اپل-سامسونگ-هواوی-گوشی-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین