به نظر می‌رسد که داستان گوشی‌های برند وان پلاس برای ۲۰۲۱ دیگر آغاز شده است زیرا گزارش‌های متعددی منتسب به پرچمدار آینده این سازنده چینی در حال انتشار توسط خبرگزاری‌های مختلف است. تا به حال گفته شده است که انتظار می‌رود امسال شاهد رونمایی از سه مدل گوشی پرچمدار یک خانواده تحت عناوین وان پلاس ۹، وان پلاس ۹ پرو و وان پلاس ۹E یا ۹ Lite باشیم. این اولین بار است که کمپانی وان پلاس می‌خواهد در سه ماهه اول سال میلادی به عرضه گوشی هوشمند اقدام کند. این خبر همچنین از این جهت مقبول به نظر می‌رسد که یک کاربر چند روز پیش پروتوتایپ گوشی جدید وان پلاس ۹ را روی وبسایت معروف ebay با قیمت مشخص رونمایی کرد.

البته به گزارش AmdroidCentral این محصول از وبسایت ebay حذف شده است اما باید طبق خبر قبلی بگوییم که فروشنده برای فروش آن قیمت ۳۰۰۰ دلار را مشخص کرده بود. انتظار نمی‌رود که گوشی وان پلاس ۹ مرز قیمت گوشی‌های پرچمدار را به چنین شکلی بشکند و به قیمت هنگفت ۳۰۰۰ دلاری توسط سازنده روانه بازار شود.

مشخصات پروتوتایپ در راستای مشخصات پیش بینی شده قرار دارد!

در تصاویر مربوط به این گوشی در وب‌سایت ebay لوگوی مخصوص برند وان پلاس برای گوشی دستگاه‌های پروتوتایپ روی پنل پشتی دیده می‌شود. از نظر مشخصات فنی هم به نمایشگر ۶٫۶ اینچی، ۸ گیگابایت، ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی و لنز استاندارد ۴۸ مگا پیکسلی در دوربین اصلی آن اشاره شده است. این مشخصات با شایعه‌های قبلی منتسب به گوشی جدید وان پلاس ۹ در یک راستا قرار دارد و نشان می‌دهد که گوشی پیش رو پروتوتایپ همین مدل هم بوده است. فهرست مشخصات منتسب به این پروتوتایپ وان پلاس همچنین تراشه اسنپدراگون ۸۸۸ را تایید می‌کند که البته تعجب برانگیز هم نیست؛ چراکه از اغلب پرچمداران سطح بالای ۲۰۲۱ همین پردازنده داخلی را انتظار داریم. از طرفی هم اولین گوشی مجهز به این تراشه پرچمدار کوالکام شیائومی Mi 11 است که روز گذشته رونمایی شد.

وان پلاس-گوشی-قیمت گوشی-گوشی ارزان-علاالدین-پاساژ علاالدین
وان پلاس-گوشی-قیمت گوشی-گوشی ارزان-علاالدین-پاساژ علاالدین

بدین ترتیب وان پلاس تنها یکی از کمپانی‌هایی خواهد بود که قصد دارد پرچمداری مجهز به تراشه اسنپدراگون ۸۸۸ معرفی کند. این تراشه حتما در هر دو نسخه استاندارد و پرو وان پلاس ۹ تعبیه می‌شود اما درباره نسخه کمی سطح پایین‌تر این خانواده جدید موسوم به ۹E / 9 Lite گفته می‌شود که از اسنپدراگون ۸۶۵ قدرت می‌گیرد. البته باید تاکید کنیم که چندان هم از برنامه‌های برند وان پلاس برای این نسخه مطلع نیستیم و تنها می‌دانیم که ارزان‌تر از دو نسخه استاندارد و پرو خواهد بود.

گزارش‌های متعدد حاکی از این است که کمپانی چینی وان پلاس سه گانه گوشی جدید وان پلاس ۹ را در مارس سال ۲۰۲۱ معرفی می‌کند. بدین ترتیب انتظار می‌رود که در خلال هفته‌های پیش رو شاهد انتشار و افشای مشخصات بیشتری از این پرچمداران باشیم.