هفته گذشته کمپانی سامسونگ با انتشار یک ویدیو از همه کاربران و طرفداران برند خودش برای حمایت آن‌ها در این دوره زمانی دشوار تشکر کرد و همچنین وعده داد که ۱۵ دسامبر محصولی جدید را معرفی می‌کند. احتمالا این محصول جدید همان تراشه پرچمدار اگزینوس ۲۱۰۰ است که حدس می‌زنیم در گوشی سامسونگ Galaxy S21 به کار گرفته شود. البته انتظار می‌رود سایر نسخه‌ها به کوالکام اسنپدراگون ۸۸۸ مجهز شوند.

انتظار می‌رود که این تراشه اگزینوس ۲۱۰۰ به هسته‌ اصلی پردازشی قدرتمند ARM Cortex-X1 و همچنین دو دسته سه تایی و چهارتایی دیگر مجهز شود. پردازنده گرافیکی همراه آن هم ARM Mali-G78 خواهد بود. نکته مهم دیگر هم اینکه تراشه پرچمدار و جدید سامسونگ مبتنی بر ساختار ۵ نانومتری توسعه یافته است.

یک افشاگر معتبر با نام کاربری Ice Universe که معمولا اطلاعات معتبری درباره گوشی‌های همراه افشا می‌کند، روز گذشته در حساب شخصی توییتر خود ادعا کرد که کمپانی سامسونگ به زودی خبری را درباره گوشی جدید خانواده Galaxy S21 تایید می‌کند. احتمالا منظور از این خبر معرفی تراشه اگزینوس ۲۱۰۰ است اما همچنین ممکن است که سامسونگ یک تیزر تبلیغاتی هم از گوشی جدید Galaxy S21 خود به نمایش بگذارد.

سامسونگ-گوشی-قیمت گوشی-گوشی ارزان-علاالدین-پاساژ علاالدین
سامسونگ-گوشی-قیمت گوشی-گوشی ارزان-علاالدین-پاساژ علاالدین

توسعه گوشی سامسونگ Galaxy S21 با حسگر تشخیص اثرانگشت پرقدرت و پرسرعت

افشاگر مذکور همچنین چند روز پیش اعلام کرد که گوشی سامسونگ Galaxy S21 با حسگر اولترا سونیک بهبود یافته برای تشخیص اثرانگشت همراه می‌شد. این اولین به روزرسانی حسگر تشخیص اثرانگشت اولترا سونیک سامسونگ است که ابتدا با گوشی هوشمند Galaxy S10 عرضه شد.

او اشاره کرده است که حسگرهای قبلی در ابعاد ۴ در ۹ میلی متر ساخته می‌شدند در حالی که ابعاد حسگر حالا به ۸ در ۸ میلی متر ارتقا پیدا کرده است. علاوه بر این، Ice Universe ادعا می‌کند که سرعت عملکرد هم تا دو برابر ارتقا یافته است.