سازندگان گوشی‌های هوشمند ازجمله کمپانی هوآوی یک تیم کامل برای طراحی و توسعه محصولات مدرن و غیرمعمول در خدمت دارند. همان طور که در طول زمان هم متوجه شده‌ایم، اصالت هرگز مرکز اصلی در طراحی اینگونه دستگاه‌ها نبوده است. در این زمینه معمولا با ایده‌های طراحی جدید مواجه می‌شویم و بسته کامل طراحی الزاما تکراری ظاهر نمی‌شود.

از طرفی کمپانی‌های چینی در گذشته معمولا محصولات خود را با کپی کردن از محصولات سازندگان نامی دنیا طراحی می‌کردند و دیگر طبیعی به نظر می‌رسد که یک برند چینی به دنبال سامسونگ و اپل اقدام به معرفی یک گوشی هوشمند با طراحی مشابه کند. حالا دیگر رقابت تنگاتنگ‌تر شده اما همچنان ممکن است شاهد کپی کردن عناصری از طراحی ظاهری و داخلی در این محصولات باشیم. حتی دیده شده است که یک برند چینی در توسعه محصولی جدید از یک محصول چینی رقیب دیگر الهام گرفته است.

چند ماه پیش پتنت یک گوشی هوشمند شیائومی با طراحی منعطف در فضای وب منتشر شد. این گوشی هوشمند به شکل عجیبی با شباهت به گوشی هوآوی Mate X طراحی شده بود. حالا در مقابل آن پتنت یک گوشی هوشمند و منعطف از برند هوآوی منتشر شده است که طراحی آن به شکل عجیبی شبیه به گوشی هوشمند شیائومی به نظر می‌رسد. این بار هم منظور ما در حیطه گوشی‌های هوشمند منعطف است.

هواوی-گوشی-خرید گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

این پتنت از گوشی هوشمند هوآوی، یک دستگاه منعطف را به نمایش می‌گذارد که به شکل چشمگیری شبیه به گوشی شیائومی Mi MIX alpha مفهومی به نظر می‌رسد. اما این بار این گوشی هوشمند از برند هوآوی است و نمایشگر منعطف آن هم تنها از یک طرف حول بدنه دستگاه خم می‌شود. این نمایشگر به لطف قابلیت خم شدن و پیچیدن خود توانسته است دو سوم بدنه دستگاه را پوشش دهد. در تصویر طراحی ابتدایی این گوشی هوشمند خبری از دوربین سلفی نیست و منطقی به نظر می‌رسد که تصور کنیم تعبیه آن در طراحی صرفا فراموش شده است. همچنین ممکن است دوربین اصلی برای ثبت سلفی به کار گرفته شود و علاوه بر این حضور نمایشگر در پنل پشتی می‌تواند برخی موارد مفید باشد.

همچنین طبق معمول در ادامه گزارش انتشار این پتنت باید تاکید کنیم که انتشار پتنت‌های به ثبت رسیده هرگز وعده‌ای برای معرفی و توسعه نهایی چنین محصولی نیست. ممکن است هوآوی گوشی هوشمند منعطفی را با این طراحی معرفی کند و شاید هم هرگز چنین گوشی منعطفی را توسعه ندهد.