پرچمدار بعدی از برند میزو احتمالا Meizu 17 نام دارد و قرار است به عنوان اولین گوشی این کمپانی چینی با پشتیبانی از امکان ارتباطی ۵G معرفی شود. کمپانی میزو همچنین در ماه گذشته اشاره‌هایی تبلیغاتی به ورود این گوشی جدید داشته است. نسل قبلی پرچمداران برند میزو به نام Meizu 16s مجهز به پردازنده داخلی کوالکام اسنپدراگون ۸۵۵ در آوریل سال گذشته رونمایی شد. به همین خاطر ممکن است که نسل جدید هم در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ معرفی شود. میزو در ژوئن سال گذشته طرح جدیدی را از یک گوشی هوشمند تحویل دفتر ثبت SIPO کرد. این پتنت اخیرا به طور رسمی و نهایی به ثبت رسید و حالا اسناد منتشر شده آن دوربین گوشی را در قالب دایره‌ای به نمایش گذاشته است. پیش بینی می‌شود که گوشی جدید و پرچمدار میزو به نام Meizu 17 هم با دوربین دایره‌ای مشابه این پتنت توسعه پیدا کند.

در تصاویر مربوط به این پتنت شاهد ماژول دوربین دایره‌ای هستیم که لنزها چهارگانه به شکل متقارنی درون آن طراحی شده و فلش LED هم میان آن‌ها قرار گرفته است. در ادامه هم می‌توانید تصاویر رندری را که برخی کاربران منتسب به این گوشی طراحی کرده‌اند، تماشا کنید.

پرچمداران ۲۰۱۹ و ۲۰۱۸ برند میزو با دوربین‌های عمودی طراحی شده بودند. بدین ترتیب Meizu 17 می‌تواند اولین گوشی هوشمند برند میزو باشد که با طراحی تازه در بخش دوربین اصلی توسعه پیدا می‌کند. البته تصاویر رندری که کاربران از این گوشی ترسیم کرده‌اند کمی متفاوت هستند. برای مثال در تصویر گوشی سفید شاهد تعبیه فلش LED در میان لنزها هستیم درحالی که در تصویر رندری میزوی مشکی، حلقه دایره‌ای دور لنزها از امکان LED بهره می‌برد. به همین خاطر فعلا باید منتظر انتشار گزارش‌ها و جزئیات بیشتری درباره گوشی جدید Meizu 17 بمانیم.

مشخصات فنی گوشی هوشمند Meizu 17

درباره پنل جلوی گوشی جدید Meizu 17 باید به تصویری زنده اشاره کنیم که چند هفته پیش در فضای وب منتشر شد. این تصویر گوشی جدید ۵G میزو را با طراحی بدون حاشیه به نمایش گذاشته است. درواقع حاشیه‌های نواری اطراف به قدری باریک هستند که دیده نمی‌شوند و همچنین یک ناچ بسیار کوچک در گوشه بالا سمت راست برای تعبیه دوربین سلفی در نظر گرفته شده است.

گوشی-گوشی جدید-قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

این تصویر زنده با اطلاعات درون نمایشگر نشان می‌دهد که گوشی جدید Meizu 17 5G از پردازنده داخلی کوالکام اسنپدراگون ۸۶۵ قدرت می‌گیرد و ۸ گیگابایت رم دارد. این گوشی همچنین ممکن است با ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی معرفی شود. سیستم عامل پیش فرض این گوشی اندروید ۹٫۰ پای مبتنی بر رابط کاربری Flyme 8 است و انتظار می‌رود که در ماه‌های آینده به بازار راه پیدا کند. از طرفی هم برای کاربران برند میزو ناامیدکننده خواهد بود که اندروید ۱۰ سیستم عامل پیش فرض این گوشی نباشد.

در آخر به سیستم دوربین اصلی در گوشی پرچمدار MEizu 17 5G اشاره شده است و انتظار می‌رود که ماژول آن لنزهای ۶۴ + ۴۸ + ۲۰ مگا پیکسلی به همراه حسگر عمق تصویر ToF داشته باشد. باید بگوییم که این تصویر به طور رسمی تایید نشده است و فعلا باید به عنوان شایعه به آن نگاه کنیم.