سال گذشته شاهد رونمایی از چند گوشی هوشمند با طراحی منعطف از جمله گوشی سامسونگ گلکسی فولد و همچنین هوآوی میت ایکس اس بودیم. همان طور که می‌دانید، کمپانی چینی شیائومی همواره در تلاش برای رقابت با این دو غول تکنولوژی است و همچنان منتظر هستیم تا این سازنده هم پاسخ خودش را به این بخش از بازار موبایل ارائه دهد. همچنین انتظار می‌رود که این غول تکنولوژی چینی طبق معمول تازه‌ترین تکنولوژی روز را با قیمت پایین معرفی کند. از طرفی هم هیچ خبر رسمی از سوی کمپانی شیائومی در این باره منتشر نشده است. حالا تصاویری از طراحی یک گوشی منعطف منتسب به این برند منتشر شده است که ظاهرا به پتنتی تازه تعلق دارد.

این پتنت در CNIPA چین به ثبت رسیده و یک گوشی منعطف از برند شیائومی است. پتنت مذکور یک گوشی منعطف با مکانیسم تاشو رو به بیرون را به نمایش می‌گذارد که در حالت کاملا باز می‌توان نمایشگر کامل آن را مشاهده کرد. تصاویر طراحی این پتنت بسیار شبیه به گوشی هوآوی میت ایکس اس به نظر می‌رسد و در حالت کاملا باز می‌توانید نوار باریکی را مشاهده کنید که دوربین در آن قرار گرفته است. ماژول دوربین شامل چهار لنز، فلش، میکروفون و یک دکمه می‌شود که حدس می‌زنیم این دکمه برای باز شدن نمایشگر طراحی شده باشد.

به جز این موارد، پتنت پیش رو گوشی منعطف شیائومی را با دو دکمه در کناره سمت راست به نمایش می‌گذارد که برای عملکرد خاموش / روشن کردن دستگاه و کنترل صدا در نظر گرفته شده است. میکروفون در هر دو موقعیت بالا و پایین دستگاه تعبیه شده است و همچنین در لبه پایین شاهد طراحی پورت ارتباطی USB-C و بلندگو هم هستیم.

شیائومی-گوشی-گوشی جدید-قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

اما آیا منتظر گوشی منعطف شیائومی باشیم؟

راس یانگ، مدیر عامل Display Chain Consultant در مصاحبه اخیرش با خبرگزاری Android Authority به گوشی‌هایی اشاره کرد که امسال می‌توانیم منتظر معرفی‌شان باشیم. او در این میان از گوشی سامسونگ Galaxy Fold 2 و همچنین گوشی‌های منعطف برند هوآوی یاد کرد. همچنین هنگامی که از او درباره گوشی منعطف برند شیائومی پرسیده شد، پاسخ مثبت داد. او اذعان داشت که کمپانی شیائومی به زودی یک گوشی هوشمند با نمایشگر منعطف معرفی می‌کند. بدین ترتیب انتظار داریم که کمپانی شیائومی در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ از اولین گوشی منعطف خودش پرده بردارد.

معرفی یک گوشی هوشمند با طراحی منعطف می‌تواند فرصت بسیار مناسبی برای کمپانی شیائومی قلمداد شود. از آنجا که هوآوی با توجه به تحریم‌ها نمی‌تواند از خدمات گوگل پلی استفاده کند، همچنین ارائه گوشی هوشمندی از این برند بدون پشتیبانی از خدمات گوگل ممکن است برای مخاطبان اصلا جذاب نباشد. شیائومی می‌تواند این فرصت را غنیمت شمرد و یک گوشی جدید و توانمند را با طراحی تازه‌تر و همچنین پشتیبانی از خدمات گوگل با قیمت رقابتی روانه بازار سازد.