یک پتنت جدید از کمپانی سامسونگ منتشر شده است. این پتنت طرحی از یک گوشی هوشمند را به نمایش می‌گذارد که لبه‌های بالا و پایین آن کاملا خمیده هستند. درواقع سه نمایشگر متفاوت در پنل جلوی این گوشی کار شده است که دو نمایشگر آن در لبه‌های بالا و پایین قرار دارند. این نمایشگرها همچنین برای نمایش دکمه‌های مجازی طراحی شده است تا در موقع نیاز در اختیار کاربر قرار گیرند. می‌توان این نوع طراحی را تا حدودی به نمایشگر دوم در گوشی ال جی V20 هم تشبیه کرد.

اما چگونه می‌توان طراحی قالب مستطیلی گوشی هوشمند را تغییر داد؟ از زمان پیدایش گوشی‌های آیفون برند اپل، سایر سازندگان گوشی‌های هوشمند تلاش اندکی برای ایجاد تغییر در طراحی ظاهری گوشی‌های هوشمند خود به کار گرفته‌اند. البته برخی پروتوتایپ و مدل‌هایی را در قالب مربع یا مستطیل کشیده هم روانه بازار کردند اما تلاششان موفق نبود. این طراحی به طور غالب تا ۲۰۱۹ ادامه پیدا کرد تا اینکه اولین گوشی‌های مجهز به نمایشگر منعطف و تاشو هم به بازار راه پیدا کردند. گوشی سامسونگ گلکسی فولد، هواوی میت ایکس و موتورولا RAZR نمونه‌هایی از گوشی‌هایی به شمار می‌روند که با نمایشگر منعطف توسعه پیدا کرده‌اند.

سامسونگ-گوشی-گوشی جدید-قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

پتنت سامسونگ از گوشی هوشمند با سه نمایشگر و طراحی گوشه‌های خمیده

اغلب سازندگان گوشی‌های همراه در تلاش هستند با خلاقیت خود به طراحی‌های جالب توجه دست پیدا کنند و در این میان سامسونگ بدون شک یکی از پیشتازان این ترند شناخته می‌شود. تصویر پتنت منتسب به این گوشی هوشمند با سه نمایشگر و لبه‌های خمیده، توسط خبرگزاری معتبر LetsGoDigital منتشر شده است. درخواست ثبت پتنت مقابل در سال ۲۰۱۹ از سوی سامسونگ تحویل دفتر USPTO شده و در ژانویه ۲۰۲۰ سرانجام به طور رسمی به ثبت رسیده است.

سامسونگ-گوشی-گوشی جدید-قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

نمای روبرو در این گوشی هوشمند از دو جنبه جالب توجه است. نخست اینکه شکل و قالب لبه بالا و پایین آن خمیده دیده می‌شود و حالت طاق مانند دارد. همچنین نمایشگر در همین حالت توسعه یافته است. در حال حاضر تنها برخی نمایشگرها آن هم در گوشه‌ها خمیده طراحی می‌شوند و هنوز نمایشگری را با چنین خمیدگی در هیچ گوشی هوشمندی ندیده‌ایم. کناره‌ها در این گوشی هوشمند کاملا صاف دیده می‌شوند. به خاطر داشته باشید که طراحان پنل‌های نمایش ازجمله سامسونگ و ال جی پروتوتایپ‌هایی را به نمایش درآورده‌اند که کناره‌هایشان صاف نبوده است.

سامسونگ برای دستیابی به این نتیجه ترفند مشخصی دارد؛ پنل نمایش به سه بخش تقسیم شده است. بخش میانی مستطیل شکل است و به یک نمایشگر متداول شباهت دارد. در بخش بالا و پایین آن هم دو نمایشگر کوچک دیگر دیده می‌شود که با خمیدگی مشهود طراحی شده‌اند. این سه نمایشگر با هم کار می‌کنند اما عملکرد یکسانی ندارند. اگر پنل میانی عملکرد اصلی را اجرا می‌کند، دو پنل نمایش دیگر در بالا و پایین قرار است نوتیفیکیشن‌ها، دکمه‌های مجازی و میانبرها را براساس اپلیکیشن‌های به اجرا درآمده به نمایش بگذارند. این استفاده از بخش بالا ما را به یاد نمایشگر دوم در گوشی پرچمدار ال جی مانند V20 می‌اندازد. این ایده بسیار جالب به نظر می‌رسد و مشتاقیم ببینیم سامسونگ آن را چگونه محقق خواهد ساخت.