براساس گزارش برخی رسانه‌ها، کمپانی اپل هفته گذشته توانسته است پتنتی را از یک گوشی هوشمند با طراحی منعطف به ثبت برساند. این پتنت گوشی منعطفی را نشان می‌دهد که لولای منحصر به فردی دارد و از حاشیه قابل حذف بهره می‌برد تا از آسیب پذیری نمایشگر هم پیشگیری کند. کمپانی اپل چند روز پیش موفق به ثبت نهایی این پتنت در USPTO شده است.

بر اساس اسناد این پتنت، راهکار منعطف برند اپل از مکانیسم لولا به شکلی بهره می‌برد که جداسازی بهینه را میان بخش اول و دوم جداشونده تضمین می‌کند. وقتی کاربر این گوشی را باز می‌کند، زبانه متحرک هم همچنین باز می‌شود تا فضای خالی نمایشگر را پر کند و همچنین در هنگام تا شدند دستگاه به وضعیت قبلی بازگردد.

اپل-گوشی-گوشی جدید-قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

برخی از گوشی‌های منعطف قبلی مانند گوشی سامسونگ گلکسی فولد و هوآوی میت ایکس در بخش خمیده خود چروکیدگی مشخص داشتند. گوشی منعطف موتورولا RAZR هم از طراحی لولای منحصر به فردی بهره می‌برد تا از این مشکل پیشگیری کند. البته این دستگاه در هنگام بسته شدن همچنین صدایی از خود تولید می‌کند.

به طور کلی گوشی‌های منعطف هنوز در مرحله نوزادی هستند و اولین گام‌های پیشرفت را برمی‌دارند. به همین خاطر فضای گسترده‌ای برای خلاقیت و نوآوری در توسعه آن‌ها وجود دارد. در خلال سال‌های اخیر، اپل بدون شک پتنت‌های متعددی را در این زمینه به ثبت رسانده و به خوبی تمایل خود را به این بخش از بازار موبایل نشان داده است. از طرفی هم این طراحی تنها یک پتنت است و هیچ تضمینی وجود ندارد که حتما روانه بازار شود. همچنین هنوز مشخص نیست اپل برای توسعه و معرفی آیفون یا تبلت منعطف چه برنامه‌ای دارد.