مقایسه دوربین ها

آیفون ها را همواره می توان جزو بهترین گوشی ها از نظر عملکرد و روان بودن دانست. علاوه بر این آیفون ها همیشه در بخش دوربین حرف های زیادی برای گفتن داشتند و در صدر جدول مقایسه دوربین ها قرار می گیرند. به خصوص در بخش فیلم برداری. اما نقطه ضعف آیفون نسبت به سایر گوشی ها ظرفیت کم باتری آن ها است. این ظرفیت کم باتری همواره کابران را آزار داده است.. از این رو در مقایسه آیفون با سایر پرچم دار های اندرویدی اپل همواره در جایگاه پایین تری ایستاده است. از آن جایی که برای خیلی از کاربران ظرفیت باتری دهی مساله مهمی حساب می شود، از این رو به سمت آیفون به دلیل باتری دهی ضعیف نمی آمدند. 

بهبود باتری

اما با تستی که به روی آیفون ۱۳ پرو مکس انجام شد، این کابوس هر ساله اپل امسال پایان یافت و نه تنها اپل توانست باتری دهی خود را بهبود ببخشد، بلکه توانست با عملکرد خوب خود از گلکسی S21 اولترا جلو نیز بزند. این اتفاق واقعا عجیب و شگفت انگیز است چرا که اصلا پیش بینی نمی شد که باتری دهی آیفون به این پرچم دار سامسونگ برسد، چه برسد به این که عملکرد بهتر از خود را در تست ها ارائه دهد. 

ظرفیت باتری

اپل امسال ظرفیت باتری دستگاه های خود را افزایش داد و پس از این مورد آیفون ۱۳ پرو مکس به باتری ۴۳۵۲ مجهز شد. با این حال باز هم باتری آیفون حدود ۷۰۰ میلی آمپر از باتری ۵۰۰۰ میلی آمپری S21 اولترا کمتر است. اما با توجه به بهینه تر بودن مصرف باتری ios نسبت به اندروید، این بهینگی امسال با توجه به ارتقا ظرفیت باتری بیشتر خود را نشان داد. از این رو شاهد باتری دهی بیشتر آیفون نسبت گلکسی S21 اولترا در انواع تست ها هستیم.

عملکرد

چه در مشاهده فیلم، چه در تایپ کردن، چه در کار با نرم افزار ها غالبا عملکرد آیفون بهتر یا نزدیک گلکسی ‌S21 اولترا بود. در انتها نیز آیفون با باتری دهی ۲۸ ساعت و ۶ دقیقه ای حدود ۲ ساعت باتری دهی بهتری نسبت به باتری دهی ۲۵ ساعت و ۲۸ دقیقه ای گلکسی S21 اولترا داشت. که این عملکرد همه را شگفت زده کرده است.

برای مشاهده جزییات و مقایسه باتری دهی این دو دستگاه ویدیو زیر را تا انتها تماشا کنید.

نظر شما درباره آیفون ۱۳ پرو مکس چیست؟ به نظر شما با توجه به باتری دهی بهتر آیفون، آیا می تواند گزینه اول شما برای خرید باشد؟